QLN

Bez względu na Twój gust, budżet i wystrój, głośnik Qln przekroczy Twoje oczekiwania. Po latach skoordynowanej ewolucji projektant Qln stworzył głośnik tak dopasowany do muzyki, że wydaje się być jego częścią - odzwierciedlając każdy dźwięk, rejestrując jego unikalny podpis emocjonalny, sprawiając, że słuchanie staje się nieskomplikowaną przyjemnością. Kolumny Qln naturalnie wpasują się w Twój dom i twoje życie. Słuchaj, patrz i wierz. Szef i założyciel firmy : Mats Andersen W QLN Acoustics zawsze zwracaliśmy szczególną uwagę na zachowanie się zwrotnicy w głośnikach. Badania nad złożoną relacją między wzmacniaczem, zwrotnicą i głośnikiem pokazały, że jest to obszar, w którym można uzyskać znaczne korzyści dźwiękowe. Dzisiaj powszechnie przyjmuje się, że impedancja liniowa poprawia wydajność każdego wzmacniacza, ale technologia Split Field idzie o krok dalej. Budowa w ten sposób zwrotnicy zapobiega fizycznemu obciążeniu przez wibracje i ciśnienie z wnętrza obudowy głośnika. Wszystkie komponenty elektryczne zmieniają swoją wydajność, gdy nie są skutecznie odizolowane od wibracji. W zwrotnicy typu: Split Field nie ma tego problemu. Gdy słuchacze testowi QLN Signature Split Field z jakimkolwiek głośnikiem na rynku, reakcja była jednoznaczna , że nie słyszeli jeszcze nic tak naturalnego, otwartego, dynamicznego i czystego. Można pokusić się o stwierdzenie, że większość ludzi nie słyszała jeszcze prawdziwego potencjału swojego wzmacniacza. Dzięki technologii QLN Split Field jesteśmy gotowi do nowych doznań.


PRESTIGE THREE

„Najlepszy głośnik debiut poniżej 50 000$: QLN Prestige Three”
Nagroda Audio Beatnik na Targach RMAF 2019

Qln Prestige Three oparty na klasycznym projekcie Qln Signature 3. Prestige Three oferuje wyrafinowaną konstrukcję klasycznej 2-drożnej kolumny.

Wykorzystując ponad cztery dekady badań głośników, rozwoju, projektowania . Ten model niesie ze sobą dziedzictwo ponadczasowego połączenia formy, funkcji i wydajności. Przeprojektowany tak, aby zapewnić bezprecedensowy dźwięk w doskonałej symbiozie i harmonii.

Kolumna w której wiele części pochodzi z Qln Signature 3. Obudowa jest podstawą projektu. Zwrotnica został przeprojektowany aby znaleźć najlepsze dopasowanie dźwięku dla tego głośnika, a każdy element jest starannie dobierany i dopasowywany do siebie w celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku.

Podobnie jak w poprzednich projektach Qln. Priorytetem stało się pozbycie się technologii, aby melomani mogli bez wysiłku skoncentrować się na czerpaniu przyjemności z magii słuchania muzyki. W Qln wierzymy, że muzyka powinna zawsze znajdować się w czołówce, a nie w sprzęcie stereo. Pochylona obudowa zapewnia idealne wyrównanie czasowe między głośnikiem nisko tonowym a głośnikiem wysokotonowym. Obniżona obudowa w kształcie piramidy ze zminimalizowaną szerokością frontu oferując również lepsze obrazowanie 3D. Ponownie opierając konstrukcję obudowy na unikalnej technologii Qln Qboard®, wyeliminowano rezonanse strukturalne. Port bass reflex z kształtem trąbki na obu końcach eliminuje zawirowania powietrza. Kolumna stoi na specjalnie zaprojektowanych stopach, do których przykręcone są stożki i krążki wykonane z twardych materiałów o wysokim stopniu tłumienia drgań. Zwrotnica o stałej impedancji została całkowicie przeprojektowana i wyposażona w nieindukcyjne kondensatory dla części wysokotonowej oraz wysokiej klasy kondensatory olejowe dla sekcji niskotonowej .Elementy są mocowane za pomocą tłumiącego kleju, a pozostałe cewki są wypiekane, aby uniknąć wewnętrznych rezonansów . Rezystory o wysokich możliwościach przenoszenia oferują niższy poziom szumów i stabilną temperaturę, co w efekcie daje perfekcyjną synchronizację zwrotnicy i niski poziom hałasu w całym zakresie częstotliwości. Głośnik średnio nisko tonowy zostały opracowany przez znanego w branży duńskiego producenta Scan Speak i oferują najnowszą, zaawansowaną technologię sterowników XXI wieku. Wyjątkowy powlekany przetwornik basowo-średnio tonowy Kevlar® z wbudowanymi miedzianymi pierścieniami w układzie magnetycznym oferuje symetryczny napęd i wyższą dynamikę w zakresie tonów średnich, jednocześnie tłumiąc zniekształcenia intermodulacyjne co skutkuje idealną reprodukcją ludzkiego głosu i zadziwiającą mikro i makro dynamiką . Głośnik ten posiada cewką o długości skoku 19 mm. Dzięki temu doskonale zachowuje się w sytuacjach wyższej głośności swojej pracy , która potrafi osiągnąć bas poniżej 30 Hz. Dobrany do tej aplikacji głośnik wysokotonowy oferuje doskonałą reprodukcję głosu i doskonałe obrazowanie we wszystkich pozycjach słuchania. Duża tekstylna membrana kopułkowa zapewnia płaską charakterystykę częstotliwościową powyżej 30 KHz z wyjątkową dyspersją poza osią. Unikalny system magnesów AirCirc i jego tylna komora eliminują wszelkie odbicia i rezonanse. Okablowanie wewnętrzne jest naszą własną konstrukcją i produkowane w Szwecji.

Druty z czystej miedzi z rdzeniem są owinięte wokół polipropylenowej izolacji. Wszystkie komponenty są starannie dobierane ręcznie i indywidualnie testowane pod kątem wszystkich parametrów. Zaciski głośnikowe to WBT Złącze Nextgen® z minimalnym materiałem łączącym są używane do zmniejszenia zniekształceń, wykonanych z materiału srebrno miedzianego.

Prestige Three prezentuje bardziej relaksujący dźwięk z pozostałymi detalami i zadziwiającą dynamiką - nic nie jest dodawane - po prostu czysta muzyka!

Impedancja: 8 omów
Zalecany wzmacniacz: 25-250 W RMS
Głośnik wysokotonowy: 25 mm, magnes AirCirc, tekstylna kopułka
Głośnik niskotonowy: Kevlar® 177 mm
Czułość: 87,5 dB SPL 1 W 1 m
Niska częstotliwość: -3dB 28Hz
Obudowa: Technologia Qboard®
Terminale: Pojedyncze WBT Nextgen®
Wykończenie: Orzech Pianino, Orzech matowy, Biała satyna
Wymiary (WxSxG): 900x210x420 mm, ze stopami 954x310x483 mm
Waga: 27,0 kg każda
Cena (para): biały mat, okleina orzech mat 7900€, okleina orzech wysoki połysk 8200€

PRESTIGE ONE

Obudowa została dopasowana wielkością do zastosowanego głośnika nisko średniotonowego. Zaprojektowana tak aby nie występowały niepożądane rezonanse podczas odpowiedzi skokowej. Grubość ścianki z płyty HDF to 22 mm z wykorzystaniem naszej zastrzeżonej technologii tłumieniem wewnątrz obudowy: Technologia Qboard®, aby zminimalizować rezonanse obudowy. Zwrotnica jest połączona z kondensatorami Mundorfa i cewkami w taki sposób aby uniknąć wewnętrznych rezonansów komponentów i filtrów. Rezultatem jest perfekcyjne w całym zakresie częstotliwości.

Głośniki zostały specjalnie dobrane i opracowane na zamówienie przez uznanego w branży duńskiego producenta Scan-Speak oferując najnowszą technologię . Unikalny kevlarowy przetwornik nisko średnio tonowy z wbudowanym miedzianym pierścieniem w układzie magnetycznym oferuje symetryczną pracę i wyższą dynamikę w zakresie tonów średnich jednocześnie tłumiąc intermodulacyjne zniekształcenia co skutkuje oddaniem wiernej skali i barwy ludzkiego głosu a zarazem oddanie niesamowitej dynamiki poszczególnych instrumentów .

Głośnik wysokotonowy to kopułka tekstylna o średnicy 25 mm. Oferuje ona doskonałą prezentacjęgłosu i doskonałe obrazowanie w szerokim obszarze odsłuchowym. Konstrukcja tego głośnika zapewnia nam płaską charakterystykę częstotliwościową powyżej 30 KHz z wyjątkową dyspersją poza osią. Duża tylna komora akustyczna pozwala uzyskać niską kompresję i obniża rezonans głośnika wysokotonowego ,znacznie poniżej punktu zwrotnicy.

Okablowanie wewnętrzne wykonane jest z naszego specjalnie zaprojektowanego kabla wewnętrznego. Wszystkie elementy są starannie wybierane ręcznie i mierzone indywidualnie. Zaciski głośnikowe Nexgen z czystej miedzi.

Impedancja: 8 omów
Zalecany wzmacniacz: 25-250 W RMS
Głośnik wysokotonowy: tekstylny o średnicy 25 mm, podwójny magnes
Głośnik niskotonowy: Kevlar® 177 mm
Czułość: 87 dB SPL 1 W 1 m
Niska częstotliwość: -3dB 48Hz
Obudowa: o grubości 22mmw technologii Qboard®
Terminale: WBT pojedynczy
Wykończenie: Orzech Pianino, Orzech matowy, Biała satyna
Wymiary (WxSxG): 358x210x260 mm
Waga: 12,0 kg każdy
Cena (para): biały mat, okleina orzech mat 2700€, okleina orzech wysoki połysk 3000€

SIGNATURE 3

Qln z dumą prezentuje nowy Signature 3 - wyrafinowaną konstrukcję głośników w klasycznej 2-drożnej konstrukcji. Wykorzystując ponad trzy dekady badań i projektowania konstrukcji Signature 3 niesie ze sobą dziedzictwo ponadczasowej kombinacji formy i wydajności. Zaprojektowany od podstaw, aby zapewnić bezprecedensowy, kompaktowy, 2-drożny głośnik charakteryzujący się doskonała symbiozą i harmonią.

Obudowa pochylona, solidnie wzmocniona przegrodami o grubości 28 mm, zapewnia idealne wyrównanie czasu między głośnikiem nisko średnio tonowym a głośnikiem wysokotonowym. Zaokrąglone krawędzie pomagają uniknąć dyfrakcji obudowy, podczas gdy pochylona obudowa tłumi wszelkie fale stojące wewnątrz konstrukcji w której również zastosowano tłumienie drgań w technologii Qln Qboard®.

Zwrotnica został wyposażony w wysokiej jakości kondensatory olejowe i wygrzewane piecowo cewki, aby uniknąć wewnętrznych rezonansów. Rezultatem jest perfekcyjne w całym zakresie częstotliwości.

Głośniki nisko średnio tonowe zostały specjalnie dobrane i opracowane przez znanego w branży duńskiego producenta Scan Speak i oferują najnowszą, zaawansowaną technologię XXI wieku. Unikalna kevlarowa membrana . Układ magnetyczny z wbudowanym miedzianym pierścieniem oferuje symetryczną pracę na wyższych poziomach dynamiki. Oferując jednocześnie doskonałe odwzorowanie głosu ludzkiego. Tekstylna kopułka zapewnia płaską charakterystykę częstotliwościową powyżej 30 KHz z wyjątkową dyspersją poza osią. Unikalny system magnesów AirCirc i jego tylna komora eliminują wszelkie odbicia i rezonanse. Okablowanie wewnętrzne jest naszą własną konstrukcją i produkowane w Szwecji. 12 elementów z litego rdzenia z czystego drutu miedzianego z izolacją polipropylenową. Wszystkie komponenty są starannie dobierane ręcznie i indywidualnie testowane pod kątem wszystkich parametrów. Zaciski głośnikowe wykonane są z czystej miedzi.

Impedancja: 8 omów
Zalecany wzmacniacz: 25-250 W RMS
Głośnik wysokotonowy: kopułka tekstylna 25 mm, magnes AirCirc
Głośnik niskotonowy: Kevlar® 177 mm
Czułość: 87 dB SPL 1 W 1 m
Niska częstotliwość: -3dB 42Hz
Obudowa: Qboard o podwójnej gęstości
Terminale: Pojedynczy miedziany
Wykończenie: orzech, biała satyna, naturalny olejowany dąb
Wymiary (WxSxG): 370x265x365 mm
Waga: 12,5 kg każda
Cena (para): biały mat, orzech mat, naturalny dąb olejowany 5900€