JEAN MARIE REYNAUD

JEAN-MARIE REYNAUD zostało utworzone w 1967 r. Od zawsze prowadzone było z zamiarem tworzenia kolumn audio charakteryzujących się wysoką jakością wykonania oraz reprodukcji muzyki. Początkowo była to firma rzemieślnicza, która powoli zaczęła wykorzystywać coraz bardziej efektywne środki produkcji oraz rozwoju. Obecnie posiada powierzchnię magazynowo-produkcyjną o wielkości 2 000 m², co sprawiło, że stała się jednym z czołowych francuskich przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w produkcji wysokiej klasy zestawów głośnikowych. Bardzo dobrze wyposażone laboratorium, połączone z wielkogabarytową komorą bezechową, pozwalają na ciągły rozwój, prowadzenie badań i tworzenie wyrafinowanych produktów, które mogą być nieustannie ulepszane. JEAN-MARIE REYNAUD pojawia się w specjalistycznej prasie francuskiej, jak również międzynarodowej. Spółka, która pomimo bardzo przystępnych cen bezwzględnie stawia na najwyższą jakość, wciąż prowadzona jest z wielką pasją i pozostaje wierna ideom, dzięki którym zyskała renomę. Mimo, że firma nieustannie odrzucała nowoczesne technologię, była w stanie szybko i entuzjastycznie dostosować się do najnowszych rozwiązań technicznych, a dokładność, którą narzuca zarówno na poziomie tworzenia projektu, jak i produkcji przyczyniła się do wyjątkowego i silnego wizerunku marki, którego mogłoby jej pozazdrościć wielu innych producentów.

KOLUMNY PODŁOGOWE

EUTERPE JUBILE

Od premiery nowej serii "Jubilee" z niecierpliwością czekaliśmy na zaprezentowanie nowej wersji naszego modelu EUTERPE - EUTERPE JUBILE. Jego rozwój był już sfinalizowany kilka miesięcy temu, ale mieliśmy tak wiele nowości do wydania, że woleliśmy poczekać na odpowiedni moment, aby przedstawić go Podobnie jak w przypadku ABSCISSEJUBILÉ, seria EUTERPE przeszła gruntowną renowację. W tym głośniku wszystko jest nowością techniczną, która zachowuje te same rozmiary, ale przyjmuje nowe sterowniki i nowy crossover. Korzystając z technicznej renowacji, zastosowaliśmy nowe kody stylistyczne z serii Jubilé. Zaokrąglenie na poziomej krawędzi znacznie poprawia sylwetkę produktu. Dzięki wielu godzinom testów i badań porównawczych, mogliśmy znacznie ulepszyć wszelkie parametry elektroakustyczne EUTERPEJUBILÉ. Projekt produktu zaczeliśmy od zera. Chcieliśmy zachować jego zasadę ładowania i głośność, ale wymieniliśmy średni/basowy woofer, a także tweeeter i całkowicie zmieniliśmy jego crossover. Rezultaty przewyższają nasze oczekiwania i wyznaczają nowe standardy w tej serii produktów. Ich odsłuch jest jeszcze żywy, bardziej donośny oraz szczególnie jednorodny, z bogatymi i zróżnicowanymi tonami, a także rozwija bardzo szeroki, głęboki i stabilny obraz stereofoniczny. Dźwięki są idealnie płynne, bez przerw w całym spektrum, z prawdziwym wyczuciem. Produkt zapewnia zdumiewające doznania dla słuchacza, a także przewyższa ogólne kryteria techniczne i muzyczne swoim poprzedników. Niezwykle wszechstronny, EUTERPEJUBILÉ zachwyci każdego melomana. Sprawdzi się w różnorodnych utworach muzycznych, zapewniając długie godziny słuchania. Jakość najwyższej klasy i zgodność z filozofią najbardziej ambitnych modeli z naszego obecnego asortymentu.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Zastosowanie wewnętrznego lepkosprężystego materiału tłumiącego przekształca energię wibracyjną w ciepło bez utraty mikroinformacji. Tweeter umieszczony jest w izolowanej komorze, co gwarantuje całkowitą niezależność i unikalność mechanicznej intermodulacji z Wooferem. Naprężenie mechaniczne boomer'a dzięki gwintowanemu prętowi ze stali nierdzewnej (niemagnetycznym) przechodzącemu przez kolumnę z boku na bok, spoczywa na zamku boomerowym i na dnie kolumny. Regulacja naciągu za pomocą precyzyjnego klucza dynamometrycznego gwarantuje dokładne dokręcenie.

CROSSOVER

Nachylenie 12 / 12dB / oktawę. Cewki powietrzne na wsporniku ferrytowym o niskiej rezystancji omowej nawinięte na kabel miedziany o średnicy 1,5 mm, zapewniające dynamikę bez kompresji. Kondensatory srebrnej armatury posortowane parami z tolerancją 1%. Częstotliwość odcięcia 2800 Hz. Przyłącz przewody do pinów, aby zmniejszyć straty, użyj naszego srebrnego kabla HP1132. Całość montowana na specjalnym wsporniku antywibracyjnym. Nalezy go umieścić od wszelkich zakłóceń magnetycznych i wibracyjnych. Stojak typu Bidong WBT kompatybilny z dowolnym rodzajem połączenia.

GŁOŚNIKI
BOOMER:

Produkt o tej specyfikacji jest nowością w asortymencie. Jest to stożek wykonany z papieru z włókien o długości 170 mm z profilem Gaussa. Wewnętrzna strona pokryta jest skutecznym materiałem tłumiącym. Impregnowana nasadka z tkaniny charakteryzuje się tym, że jest montowana z tyłu stożka w celu uniknięcia przylegania do powierzchni. Cewka 28 mm na wentylowanym aluminiowym wsporniku, aluminiowa rama idealnie odchyla grzbiet stożka. Jego speeder jest napowietrzany, aby umożliwić lepsze chłodzenie cewki i tym samym znacznie obniżyć jej prędkość zniekształceń. Jest wyposażony w podwójny magnes, który zwiększa koncentrację strumienia magnetycznego na cewce. Jego zawieszenie przyjmuje progresywny profil w celu uzyskania bardzo dobrej siły zwrotu w skrajnie niskim zakresie, przy zachowaniu mikro-przemieszczeń koniecznych do odtworzenia średniego zakresu.

TWEETER:

Dumnie prezentowany przez nas model CANTABILE JUBILÉ. Impregnowany głośnik wysokotonowy o średnicy 28 mm jest szczególnie wydajny. Jego kierunkowość jest naturalnie bardzo niska. Jego liniowość jest wzorcowa, a wewnętrzne tłumienie optymalne. Jest zasilany silnym magnesem neodymowym, a jego bardzo niska częstotliwość rezonansowa pozwala nam na odcięcie częstotliwości przy 2800hz w 12db / oktawę.

ZALECANE STOSOWANIE

Dzięki niskiej i niezwykle regularnej kierunkowności, nie ma potrzeby układania dwóch głośników tak, aby zbliżyły się do idealnego punktu odsłuchowego. Odległość między głośnikami powinna zostać ustalona doświadczalnie (na zasadzie prób). Teoretycznie idealna odległość wynosi 2,5 metra, ale można ją zmniejszyć.

* Najlepsze wyniki techniczne i muzyczne uzyskuje się za pomocą naszego kabla HP1132. Tego samego kabla używamy do wewnętrznych połączeń całego systemu.

UWAGA

Ten system został zaprojektowany i opracowany do użytku domowego. Pod żadnym pozorem nie można go wykorzystywać do nadawania publicznego lub komercyjnego. Gwarancja nie obejmuje żadnych błędów wynikających z takich zastosowań.

Impedancja: 4 omy (minimum 4,3 Ohm)
Częstotliwość reakcji: 38-25000 Hz
Moc wyjściowa: 80 W
Moc szczytowa: 160 W
Czułość: 89 dB/W/M
Dystorsja: niższa 0.5% (84dB)
Połączenie: Mono-Wiring
Wymiary: H 92; L 20; P 33 cm
Cena: 2650,00 €

ABCISSE JUBILE

Opracowane bez kompromisów i wykorzystujące najlepsze z naszych komponentów i najnowsze osiągnięcia techniczne, ABSCISSE syntetyzuje rygor naszej pracy, a kulminacją naszych badań jest przybliżenie nas do serca muzyki.

ABSCISSE to termin matematyczny odnoszący się do osi podanej naszym badaniom w przeszłości i śledzący ją w kierunku przyszłości. Został opracowany z myślą o stworzeniu możliwie kompaktowego systemu, który można zainstalować przy minimalnych ograniczeniach pozycjonowania. Doskonale odpowiada na prośbę publiczności muzycznej, wrażliwej na lśniące barwy, oddech i artykulację interpretacji. Dzięki wyjątkowej liniowości, dokładnej odpowiedzi impulsowej oraz wyjątkowo szybkiemu i regularnemu rozpadowi tłumienia, ABSCISSE ma świetlistą wyrazistość bez śladu twardości, umożliwiając mu długie godziny słuchania bez zmęczenia. Jest nowoczesny pod względem formy i ducha: szybki, przejrzysty i reaguje na najmniejsze nagabywanie, bez zdradzania bogactwa i naturalnego ciepła złożonych dźwięków we wszystkich stylach muzycznych. Jego wygląd jest bardzo rzeźbiarski, zakorzeniony w swoim czasie, dzięki pięknemu matowemu czarnemu lakierowi.

Fizycznie ABSCISSE znika, aby zrobić miejsce na bardzo dużą, głęboką i bardzo stabilną scenę dźwiękową. Jego rejestry tonów średnich i wysokich są bardzo dopracowane, zarówno jasne, jak i bogate. Szczegóły dotyczące nagrywania, geometryczne proporcje studia lub sali koncertowej są bardzo łatwe do odczytania, bez fałszywego światła, pozwalając, by tło brzmiało, zbyt często zasłonięte przez nieokreśloną gradientową harmonię, przechodzi z wielką swobodą. Niskie częstotliwości są szybkie i wyjątkowo dobrze artykułowane, dzięki czemu ABSCISSE można zainstalować w dowolnym pomieszczeniu, nawet bardzo małym, ze stałą i doskonale kontrolowaną energią. ABSCISSE to pierwsze dzieło stworzone bez mojego ojca. Jest to świadectwo mojego szacunku dla jego długiej pracy utalentowanego badacza i owocu wspaniałego dziedzictwa, które dał mi podczas naszych wieloletnich studiów i wspólnego projektowania.

Bande passante: 35-25000 Hz
Impedancja: 4 Ohms
Moc wyjściowa: 100 W
Moc szczytowa: 250 W
Zasilanie: 40 à 250 W
Czułość: 91 dB / W / M (2,83 V)
Typ filtra: 6-12-18db / Octave à 400 et 2200 Hz
Połączenie : Mono ou bi-câblage
Wymiary: H 115; P 30; L 20 cm
Bi-amplifikacja: pasywacja Oui
Price: 5800,00 €

CANTABILE JUBILEE

Znajdujący się w centrum naszej oferty, CANTABILE zawsze miał bardzo silne przywiązanie do swojego twórcy, uosabiając estetykę dźwięku tak bliską JMR. Płynność, niuans, spontaniczność, zwinność i wyrafinowanie charakteryzują ten kompaktowy głośnik o stonowanym i ponadczasowym designie. Jego smukła sylwetka z małą górną głowicą głośnika wysokotonowego z widokiem na łaskawą część obudowy jest typowa dla niektórych z najbardziej znanych produkcji JMR i dlatego jest wyraźnie rozpoznawalna. Badania i rozwój prowadzone w ciągu ostatnich kilku lat w zaawansowanych dziedzinach akustyki i elektroniki pozwoliły nam osiągnąć znaczną poprawę wydajności muzycznej w porównaniu z kilkoma zaledwie kilkoma latami wstecz. Jubileusz CANTABILE skorzystał z wyników tego badania osiągając niezwykły poziom realizmu dźwięku i dojrzałości. Całkowicie zmieniliśmy crossover i zaprojektowaliśmy nową obudowę dla nowego szczególnie wydajnego kopułki z jedwabną kopułką. Kształt obudowy głośnika wysokotonowego został zoptymalizowany. Średnica tej obudowy znacznie wzrosła i jest umiejscowiona z tyłu obudowy, aby umożliwić niezwykle precyzyjne fazowanie dynamiczne. Jego długość została zwiększona, a krzywa jego profilu złagodniała. Niska częstotliwość rezonansowa głośnika wysokotonowego i jego bardzo niski współczynnik zniekształceń pozwolił nam obniżyć częstotliwość podziału do 3 kHz, zwiększając w ten sposób ogólną spójność głośnika. Nachylenie krzywej 12dB / oktawa oferuje punkt przecięcia z czynnikiem pośredniczącym przy zaledwie przesunięciu fazowym o 0,2°, a jego kierunkowość jest szczególnie niska. Zwrotnica sprawia, że wykorzystuje się możliwie najmniej komponentów, dzięki czemu Cantabile Jubilee jest znacznie bardziej reaktywny i łatwiejszy w prowadzeniu niż jego poprzednik. W celu uzyskania bardziej żywego i żywego głośnika dokonano przeglądu wszystkich wartości składowych i ich charakteru. Chociaż jego rozmiar jest niezwykle kompaktowy dla głośnika podłogowego, CANTABILE Jubilee oferuje wyjątkowo dużą, szeroką i głęboką scenę dźwiękową, która ma niesamowitą dokładność przestrzenną. Występy rozwijają się nie tylko w szerokości, ale także w wysokości i zasięgu, poza geometrią obudowy. Ten nowy Cantabile pozostaje niezatapialny: nawet gdy jest poproszony o obsługę bardzo dużych różnic w poziomach dźwięku, nie ma śladu rzutu ani ostrości. To, co słyszymy z Jubileuszowego Cantabile, to światło i cienie: w naturalny sposób następują maleńkie odmiany instrumentalnej gry, bez fałszywego światła; transjenty są żywe i dokładne, bez uszczerbku dla ogólnej harmonicznej obwiedni. Prawdziwość i człowieczeństwo środkowego rejestru Cantabile zawsze było jego głównym atutem zauważonym przez melomanów. Ta jubileuszowa wersja Cantabile zachowuje to, co sprawiło, że model ten odniósł sukces od samego początku, ale teraz jest jeszcze więcej płynności i powietrza. Tworzy bogate, złożone i prawdziwie naturalne wrażenie, bez cienia ekstrawagancji. Dostajemy poczucie tego "już usłyszanego", które może dostarczyć tylko "na żywo" wydarzenie. Charakterystyczny dla wszystkich najlepszych JMRs, CANTABILE Jubilee ma szybki i doskonale kontrolowany bas, który nigdy nie przesadza. Pozostaje doskonale dostrojony, zapewniając wystarczającą energię dla przeciętnego pokoju, który zawsze był preferowanym i zamierzonym miejscem Cantabile. Jego przepustowość jest niezwykle liniowa, a przede wszystkim zapewnia homogeniczność całkiem niezwykłą dla głośnika tego rozmiaru. Zwinny i wyczulony na kwartet smyczkowy jako bardziej wymagająca dźwiękowo muzyka współczesna, oferuje słuchaczowi godziny słuchania bez zmęczenia i znużenia. Jego poziom wydajności pozwala na powiązanie go z jakościowymi wzmacniaczami o umiarkowanej mocy. Co więcej, dzięki swojej bardzo wysokiej jakości Jubileusz CANTABILE może stanowić centralny element stałej instalacji o dużym wyrafinowaniu. Bardzo łatwa do zaimplementowania i umiejscowienia do słuchania, jego smukła sylwetka idealnie wpasuje się w nowoczesny lub klasyczny wystrój.

CANTABILE Jubilee uosabia wiedzę współczesnego umysłu JMR, karmioną przez 50 lat pragmatycznych i wrażliwych badań w służbie muzycznej.

Świat dźwięków, do którego zabiera nas Jubileusz CANTABILE, brzmi całkowicie pozbawiony względów technicznych i od razu przenosi nas w samo serce muzyki i emocji.

Impedancja: 4 ohm
Pasmo przenoszenia: 35-25000 Hz
Moc wyjściowa: 90 W
Moc szczytowa: 170 W
Zasilanie: 10-200 W
Czułość: 91 dB/W/M (2.83 V)
Dystorsja: poniżej 0,5% (poziom 85 dB)
Typ filtra: 2,5-drogowy: 6 - 6 - 12 db / Octave Slope
Połączenie: pojedyncze lub podwójne okablowanie
Wymiary: H 108, D 20, W 30 cm (H42,5", D8", W12")
Wysokość ogólna: 108 cm (42,5")
Bi-amplifikacja: In passive mode only
Cena: 3950,00 €

ORFEO JUBILE

Wkrótce po tym, jak zobaczyłem pierwsze zarysy badań technicznych oryginalnego Offrande, a następnie zobaczyłem wyniki pierwszych testów, było dla mnie jasne, jaki potencjał może mieć głośnik. Od tego momentu stało się dla mnie ciągłym źródło pasji, zdziwienia i radości.

Offrande Supreme jest przeznaczony dla tych, którzy nie postrzegają już spektaklu "wysokiej wierności" atrakcją. Bardziej niż kiedykolwiek ten mówca pozwala zrozumieć bez wysiłku ekspresję i artystyczne intencje muzyków. To jego największy atut i siła. Ta ostateczna wersja Offrande jest bez wątpienia najbardziej osiągalną wersją głośnika i najbliższą wrażliwości jej twórcy, Jean-Marie Reynaud. Jest syntezą jego wyraźnego zamiłowania do absolutnej transkrypcji muzycznego przedstawienia, reagującego zarówno na informacje muzyczne, jak i na jakość muzycznej emocji, która była mu tak bliska. Jest to najbardziej osobiście emblematyczny i tajemniczy produkt, jaki kiedykolwiek wyprodukował. Dusza, oczywisty profundeur, emanuje z tego małego głośnika, odróżniając go od reszty rynku wysokiej wierności.

Powiedziałby, że to on go reprezentuje, i rzeczywiście tak jest. Pokorny i przejrzysty Offrande dotyka głęboko tych, którzy, jak on, chcą być w centrum muzyki i jej interpretatorów. Jest wynikiem 45 lat doświadczeń, cierpliwych, absolutnych i głęboko humanistycznych badań na rzecz muzyki. Muzyka musi pokornie dążyć do zachwytu, ekstremalne komplikacje są sprzeczne ze sztuką. Piękno musi być delikatne, musi sprawiać, że czujemy się od razu radośni, musi się narzucać, lub robak w sobie, uniemożliwiający nam podjęcie jakiegokolwiek wysiłku, aby go złapać. Claude Debussy

Szerokość pasma: 35-25000 Hz
Impedancja: 4 ohmy
Zużycie energii: 120 W
Moc szczytowa: 300 W
Moc użycia: 40 do 300 W
Czułość: 92 dB/W/M (2.83 V)
Typ filtrowania: 6-12-18 dB / oktawa przy 600 i 2200 Hz
Połączenie: mono i bi-wiring
Wymiary: H 115; P 31; L 22 cm
Bi-amplifikacja: Pasywna Tak
Cena: 9800,00 €KOLUMNY MONITOR

LUCIA

"LUCIA" (w języku włoskim oznacza "światło"), to kompaktowy dwudrożny system głośników stworzony z harmonijnymi proporcjami. Zaprojektowany z najwyższą precyzją, jak wszystkie najbardziej zaawansowane modele w naszej ofercie. Stworzony dzięki całej wiedzy i doświadczeniu marki JMR. Aby pozostać wiernym naszej tradycji, stworzyliśmy mały, ale niesamowicie wydajny głośnik, który jest dodatkowo wyjątkowo przystępny, zapewnia realistyczne tony, a także wykazuje bardzo dobrą równowagę widmową. Jego wydajność została zoptymalizowana do tego stopnia, że można go używać na półce lub nawet na biurku! Zapewnia naturalny, ciepły i dobrze artykułowany dźwięk. Bogate średnie oraz jedwabiste, wysokie tony są pozbawione wszelkich szumów i trzeszczenia. Wydajność tego produktu, umożliwa zaopatrzenie 10-20m pomieszczenia w żywą i ucieleśnioną muzykę. Zaprojektowany do pracy z kompatybilną elektroniką. Jego funkcje elektroakustyczne zapewniają łatwe i szybkie wykorzystanie wzmacniaczy. Instalacja głośnika nie jest skomplikowana: nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Dzięki frontowemu, laminarnemu portowi zdarzeń, głośnik można umieścić blisko ściany. Zapewnia piękny, wiarygodny i bardzo stabilny obraz stereo. Zawdzięcza to wyjątkowo dobrym fazom komponentów. To pierwszy krok do bogatego i niezwykle żywego świata dźwięku JMR.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
OBUDOWA AKUSTYCZNA:
Jednostka ładująca bass reflex z frontowym, laminarnym portem zdarzeń. 19 mm płyta MDF montowana pod prasą, daje gwarancję idealnej sztywności obudowy. Zaokrąglone przednie krawędzie.

WOOFER (GŁOŚNIK NISKOTONOWY):
Wyprodukowany we Francji mały głośnik niskotonowy o średnicy 13 cm. Ma powlekaną papierowową membrane stożkową z 25 mm cewką na aluminiowym wsporniku. Obudowa wykonana z ABS, materiału bez rezonansu. Wykonana z gumy centralna wtyczka jest całkowicie intercyjna.

TWEETER (GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY):
Również wyprodukowany we Francji. Impregnowana fabrycznie kopuła z cewką 25 mm. Chłodzenie ferrofluidem oraz teksturowana tuba ABS poprawiają wydajność i kierunkowość.

CROSSOVER:
12bd/oktawa 3500hz. Ręcznie wykonana płytka drukowana, wykorzystująca kondensatory polipropylenowe i cewkę ferrytową dla głośnika niskotonowego z drutem miedzianym o dużej średnicy. Wszystkie elementy są lutowane bezpośrednio ze sobą za pomocą srebrnego lutowania ROHS.

UWAGA: Dzięki bardzo niskiej kierunkowości nie ma potrzeby celowania. Skieruj dwa głośniki w idealny punkt odsłuchu. Jeśli jest potrzeba, dokonuj tylko niewielkich zmian, aby skorzystać z lepszej fazy systemu. Produkt może być umieszczony na stojaku o wysokości 50 cm, ale może być także postawiony na biurku lub na półce. Odległość powinna być określona doświadczalnie (na podstawie prób). Teorytycznie idealny odstęp to około 1,5 metra, ale odległość ta może zostać zmniejszona lub zwiększona (minimum 1m, maksymalnie 2,5m). Dzięki frontowemu, laminarnemu portowi zdarzeń, głośniki LUCIA mogą być umieszczone blisko ściany, zalecany jest przy tym odstęp 10-15 cm od ściany.

Pasmo: 65 do 18 kHz
Impedancja: 6 omów (minimum)
Zasilanie: od 20 do 100W
Wrażliwość: 85db / W / m (2V)
Czułość: 85db / W / m (2V)
Typ filtra: 12db / oktawa częstotliwość 3500hz
Połączenie: Przewód mono
Wymiary: D 18 cm / S 23 cm / W 37 cm
Cena: 680,00 €

FOLIA JUBILE

Dla rozwoju FOLIA JUBILEE ustaliliśmy bardzo precyzyjne wymagania. System nie mógł narzucać ograniczeń w ustawieniu w pomieszczeniach oraz przede wszystkim musiał spełniać długookresowe kryteria JMR. Cena systemu musiała być przystępna. Z przyjemnością możemy stwierdzić, że FOLIA JUBILEE osiągnął wielki sukces w spełnianiu wszystkich tych kryteriów, które innym systemom jest ciężko połączyć. Folia Jubilee potrafi sobie poradzić z wszelkimi tonami instrumentów muzycznych i ludzkich głosów. Średnie tony są bogate i świetliste, a zarazem bardzo precyzyjne. Niskie tony są zadziwiające ze względu na ich głębokość oraz brak jakichkolwiek zakłóceń. Najniższe oktawy mają doskonałą czytelność - ponieważ w głośnikach nie użyto prawie żądnego materiału tłumiącego: Nie słychać żadnych zakłóceń, co się często zdarza przy tak niewielkiej obudowie. Produkt jest skonstruowany w ten sposób, że można go zawiesić na ścianie lub oprzeć o nią. Dzięki portom zdarzeń umieszczonym po bokach kolumny nie powodują żadnych zakłóceń w widmie pola dźwiękowego. Stereofoniczny obraz jest stabilny i precyzyjny. Najnowsze optymalizacje tej wersji Jubilee pozwoliły nam jeszcze bardziej poprawić wydajność tego małego i bardzo ujmującego systemu głośnikowego. Zastosowanie aluminiowego koszyka, bardziej sztywnego niż ABS, pozwoliło nam poprawić reakcję impulsową, a tym samym dynamikę. Wtyczka fazowa na głośniku wysokotonowym poprawia jego kierunkowość i liniowość. Wielkoformatowy filc aksamitny na przedniej ściance umożliwia dyfrakcję pierwszych odbić na obudowie i poprawia jakość sceny dźwiękowej. Wykorzystaliśmy okazję do zmodernizowania jej estetyki i nadania jej bardziej ekskluzywnego charakteru dzięki zaokrąglonym przednim krawędziom oraz zaokrągleniu poziomych tylnych krawędzi. Dostępne dwa warianty kolorystyczne: czarna satyna i bardzo piękna lakierowa trójwarstwowo perłowa biel. FOLIA JUBILEE zachwyci każdego melomana, poszukująćego głośników o wyrafinowanym brzmieniu, bez szumów i zakłóceń. Sprawdzi się w różnorodnych utworach muzycznych, zapewniając długie godziny słuchania. Jakość najwyższej klasy i zgodność z filozofią dźwięku produktów Jean Marie Reynaud.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
OBUDOWA AKUSTYCZNA:
Jego system ładowania składa się z dwóch asymetrycznych, stonowanych wnęk prowadzących do bocznego portu zdarzeń umieszczonego w lustrze dla pary (port zdarzeń patrząc na siebie w środku obrazu stereo). Ponownie, ten bardzo specyficzny system strojenia pozwala JUBILEUSZowi FOLIA wisieć na ścianie lub opierać się o niego. Ponieważ w obudowie nie ma równoległych ścian, pozwala to nam na stosowanie minimalnego materiału tłumiącego, zachowując przy tym szybkość i naturalną artykulację niskich częstotliwości średnich i niskich. Tweeter jest umieszczony w środkowej części przedniej ścianki, a więc kierunkowość pionowa i pozioma jest wyjątkowo jednolita i symetryczna. Dodatkowo na przedniej ściance, wokół głośników został zamontowany filc z aksamitu, który powoduje ugięcie pierwszego odbicia, dzięki czemu poprawia poprawia fazę i kierunkowość systemu. 19 mm płyta MDF montowana pod prasą, daje gwarancję idealnej sztywności obudowy.

WOOFER (GŁOŚNIK NISKOTONOWY):
Woofer z papierową membraną o średnicy 13 cm, koszyk aluminiowy, płaski zdekompresowany pająk, 25mm cewka firmy Kapton, podwójny system magnetyczny i obudowa wykonana z wysokiej jakości gumy. Wszystko to zapewnia niezwykle szybką i mocną reakcję niskich tonów.

TWEETER (GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY):
Membrana o średnicy 25 mm z czystego jedwabiu, magnes neodymowy, chłodzony przez tylnie wgłębienie strojne, które dodatkowo obniża częstotliwość rezonansową i poprawia przejściowy czas tłumienia. Wtyczka fazowa o kształcie półksiężyca poprawiająca kierunkowość poziomą i ogólną liniowość.

CROSSOVER:
12db/oktawa; częstotliwość przejścia 3500hz. Cewka ferrytowa z drutem miedzianym o dużej średnicy, redukuje zniekształcenia, zapewnia niską rezystancję i dobrą obsługę mocy. Wszystkie elementy są lutowane za pomocą lutowania srebrem ROH, bezpośrednio bez użycia płytki drukowanej. Specjalny drut miedziany o przekroju 1,2 mm dla głośnika niskotonowego i 0,8 mm dla głośnika wysokotonowego.

WSKAZÓWKA: Dzięki bardzo niskiej kierunkowości nie ma potrzeby celowania. Skieruj dwa głośniki w idealny punkt odsłuchu. Jeśli jest potrzeba, dokonuj tylko niewielkich zmian, aby skorzystać z lepszej fazy systemu. Wkładka zainstalowana z tyłu obudowy, pozwala powiesić FOLIA JUBILEE na ścianie. Odległość między podłożem a dnem kolumny powinna wynosić około 50 cm, ale można ją zwiększyć w przypadku pozycji stojącej. Odległość powinna być określona doświadczalnie (na podstawie prób). Teoretycznie idealna odstęp to 2m, ale odległość tą można zwiększyć lub zmniejszyć. Lustrzany boczny port zdarzeń powinien zostać umieszczony w kierunku wnętrza obrazu stereo, jeśli odległość między kolumnami wynosi 1,5m, a na zewntąrz obrazu, jeśli odległość między kolumnami wynosi poniżej 1,5m.

Pasmo przenoszenia: 60 - 22000 Hz
Impedancja: 6 omów (minimum 4 omy)
Zasilanie: 20 do 120 watów
Czułość: 86 dB / W / M
Wymiary: D 20 / S 21 / W 43 cm
Cena: 1080,00 €PODSTAWA POD KOLUMNY

MAGIC STAND II

Design limitations of current loudspeaker stands. It is well known that the rigidity,weight, and floor-decoupling characteristics of a loudspeaker stand can dramatically alter the performance characteristics of the loudspeaker with which it is used, and there are many stands on the market today that feature various combinations and applications of these design elements. However, all current loudspeaker stands share a design flaw with regard to the establishment of standing waves between the floor and the upper part of the stand, resulting in unintended anomalies in frequency and phase response.

A new paradigm. In order to overcome the inherent design limitations of current loudspeaker stand technology and the associated coloration and smearing of the program material, Jean-Marie Reynaud has designed his type of loudspeaker stand, the MAGIC STAND. The MAGIC STAND II® uses an exclusive active system of two Hemholtz resonators tuned at two different frequencies, with the front surfaces arranged to optimally diffract low frequency signals from 100 to 400 Hz. The spectacular results achieved with the MAGIC STAND are not only audible, but also measurable, as shown by the pink noise analysis frequency response curves provided in the slideshow. In the first test condition, the loudspeaker was placed on a remarkably heavy and inert hollow metallic stand (lower curve). In the second, the loudspeaker was placed on a MAGIC STAND (upper curve). Heights of the two different stands was the same, and the microphone was situated in the same place relative to the loudspeaker.

Weight: 6,70 kg
Height (overall): 75 cm
Column dimensions: 15 cm
Base dimensions: L 23; P 30 cm
Support dimensions: L 15; P 25 cm
Price: 520,00 €AKCESORIA

MAGIC CD

Ce CD créé par Jean Marie Reynaud contient des signaux destinés à accélérer et intensifier le fonctionnement des enceintes et des appareils, leur permettant d'atteindre leurs caractéristiques qualitatives maximales plus rapidement, et pour les enceinte, de manière plus poussée. Jean Marie Reynaud a d'abord développé ces signaux pour ses propres besoins, afin d'atteindre plus rapidement la stabilisation des caractéristiques des équipements des enceintes (les haut-parleurs). Par la suite, il a proposé cet enregistrement à son réseau de revendeurs, leur donnant les moyens d'un rodage plus rapide et plus poussé des enceintes proposées à l'écoute, et a finalement décidé de le rendre accessible aux particuliers, pour leurs propres besoins. Attention, l'utilisation de ce disque de rodage nécessite des précautions particulières, pour ne pas détériorer les matériels. L'utilisation de ce disque se fait sous la responsabilité exclusive des personnes qui l'emploient. Veillez à bien vous faire montrer les niveaux de réglages à ne pas dépasser. Ce CD opère un puissant raccourcissement du temps de rodage des matériels, qu'il conviendra pour les enceintes JMR de poursuivre avec des messages musicaux passés en continu. Un rodage abouti des enceintes JMR s'opère par les 2 méthodes conjointes: musiques et CD de rodage. N'hésitez pas à nous demander une démonstration du mode d'action de ce CD, et du réglage d'utilisation. Pour plus d'informations sur le rodage et le CD de rodage, vous pouvez consulter la page "Rodage et Magic CD" dans la rubrique Actualité Conseils / mise en oeuvre. Ce CD a été réalisé avec soin, il est destiné à réduire très significativement le temps de rodage des éléments d'une chaîne haute fidélité (environ 10 fois moins de temps qu'avec un programme musical). Il ne comporte aucune plage musicale. Il doit donc être considéré comme un instrument purement technique et ne sera utilisé qu'avec du matériel de haute qualité. Sur ce disque est enregistré un signal de bruit aléatoire en bande étroite permettant de simuler, à un niveau de bruit raisonnable, les conditions extrêmes d'utilisation des éléments de la chaîne et en particulier, celles qui concernent toutes ses parties mécaniques (lecteur CD et haut-parleurs). Il doit être utilisé avec les plus extrêmes précautions afin d'éviter tout incident aux différents maillons de la chaîne (essentiellement les haut parleurs). La bande étroite de bruit aléatoire enregistrée sur ce CD provient d'un signal obtenu à travers le filtrage du signal d'un générateur de bruit blanc alimenté par une série de modulateurs et de filtres. La résultante du signal est de 1.2 MHz de bande étroite de bruit aléatoire avec une largeur de bande réglable à 10 Hz ,31.6 Hz ,100 Hz ,316 Hz et 1000 Hz. La fréquence centrale de chaque échantillon enregistré sur ce disque a été choisie dans une bande comprise entre 2 Hz et 200 KHz.

Only private: Yes
Weight: 0.1 kg
Price: 30,00 €