DIAPASON

Piękno, sztuka, muzyka, kultura, jedzenie, przyroda i wspaniałe krajobrazy. Wrodzone poczucie harmonii i równowagi oraz upodobanie do wyrafinowanych, dobrze zaprojektowanych przedmiotów. To jest właśnie to, co pielęgnowało włoską kreatywność i talent na przestrzeni wieków. Możesz to zobaczyć spacerując po włoskim mieście lub wąskimi uliczkami każdego małego miasteczka.

Standardowe wzornictwo głośników Diapason wywodzi się z tego historycznego i kulturowego tła, oprócz pasji do muzyki odczuwanej przez założyciela firmy, Alessandro Schiavi.

DYNAMIS

Piękno polega na równowadze pomiędzy harmonią całości i idealnymi proporcjami szczegółów. Piękno stanowi harmonię i z tego punktu rozpoczynamy proces tworzenia formy, która zapewnia najlepsze brzmienie muzyki. 14 powierzchni Dynamisa ma proporcje i płaszczyzny pieczołowicie skalkulowane do zapewnienia głośnikowi dźwięku do złudzenia przypominającego instrument muzyczny. Dynamis jest w stanie oddać wrażenie muzyki naturalnej, realistycznej i emocjonalnej, ponieważ potrafi wytworzyć nawet najmniejszy muzyczny rezonans słyszalny dla ludzkiego ucha. Projekt i użytkowanie tej wielostronnej formy jest wyjątkową cechą głośników Adamantes od blisko 25 lat produkowanych przez Diapason. Dzisiaj jesteśmy dumni mogąc przedstawić Państwu Diapason Dynamis, najbardziej ambitny projekt oraz kulminację wiedzy Diapasona i umiejętności w tworzeniu koncepcji prawdziwego “instrumentu” dla najbardziej wyrafinowanego odbioru muzyki.

Odpowiedź częstotliwościowa: 24 – 20 000 Hz (+/- 3 dB)
Głośnik basowy (Ø): 30 cm głośnik z membraną Fiber glass
Głośnik średniotonowy (Ø): 18 cm z papierowym stożkiem krytym aluminium i farbą strukturalną Nextel
Głośnik wysokotonowy (Ø): 29 mm miękka, jedwabna kopułka
Skuteczność: 89 dB/W/m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.600 Hz
Impedancja: 4 Ω
Minimalna impedancja: 3,4 Ω/200Hz
Typ obudowy: Bassreflex skierowany pod kątem do dołu
Wykończenie: metallic bronze, glossy white, dark grey, China red, metallic silver lub inny kolor na zamówienie
Wymiary: 45 x 68,50 x 127,5 mm
Waga: 100kg/1 szt.
Cena: 190 000 PLN za parę

ASTERA

Wielopłaszczyznowy kształt diamentu Diapason Astera został zaprojektowany tak, aby zapewnić okrągły wzór emisji fal dźwiękowych z głośnika, co daje wyniki zbliżone do teoretycznego ideału źródła promieniowania punktowego. Korzyści z tego wynikające objawią się nam podczas słuchania kiedy głośniki „znikają” ze sceny pozostawiając słuchacza z poczuciem wielkiej szczegółowości i realizmu w ramach solidnej i przekonującej sceny dźwiękowej. Ten sam wielopłaszczyznowy kształt można odnaleźć również wewnątrz kolumny. Daje to bardzo efektywną kontrolę nad odbiciami wewnętrznymi, natomiast zastosowanie drewna o różnej grubości w strukturze obudowy zapewnia praktyczny brak rezonansu. Wybór głośników, zwrotnic, terminali i wszystkich dodatkowych komponentów do projektu Astera został dokonany bez żadnych kompromisów. Zostały wybrane tylko najlepsze komponenty od najlepszych producentów. Głośniki i zwrotnice stosowane w kolumnach Diapason są wynikiem zaawansowanych badań, a każdy element jest testowany i dopasowywany z tolerancją mniejszą niż 1%, aby zapewnić najlepszą wydajność balans stereo. Głośnik wysokotonowy to 29mm miękka kopułka z Hexadymowym magnesem, podwójnym tłumieniem i wentylacją. Głośnik niskotonowy ma pokryty aluminium papierowy stożek z wtryskowo formowaną metalową obudową. Zwrotnice wykorzystują okablowanie Van den Hul, zbudowane z beztlenowej miedzi oraz srebra, co jest doskonałą metodą, aby uniknąć problemów powodowanych przez nawet najlepsze płytki drukowane. Doskonałe jest również dynamiczne uderzenie i zdolność głośnika do reprodukcji mikro kontrastów pomiędzy instrumentami i głosami w złożonej scenie muzycznej, nie tracąc precyzji lub spójności. Stand o wysokości 72cm (4/U) składa się z czterech metalowych kolumn oraz paneli bocznych wykonanych z prawdziwego twardego drewna, które razem dają przyjemny wygląd i dużą sztywność. Standy zostały wyposażone w regulowane kolce. Mogą one być posadowione na twardej powierzchni, dywanie bądź wykładzinie.

Odpowiedź częstotliwościowa: 38-20.000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 180mm z papierowym stożkiem krytym aluminium i farbą strukturalną Nextel
Głośnik wysokotonowy (Ø): 29mm miękka kopułka
Skuteczność: 88 dB/1W/1m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 1.600 Hz
Impedancja: 8 Ω
Typ obudowy: Bassreflex z tyłu obudowy
Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno
Wymiary kolumny: 260 x 442 x 380 mm
Wymiary kolumny ze standem: 280 x 442 x 1146 mm
Waga: 13kg/1 szt.
Waga standu: 26 kg/1 szt.
Cena: 39000,00 PLN - para / 9200,00 PLN - standy metalowe

ADAMANTES V

Adamantes V bez wątpienia jest głośnikiem, który wiernie odzwierciedla filozofię i wzornictwo firmy DIAPASON zrodzone z kreatywności i miłości do muzyki jej założyciela Alessandra Schiaviego. Od 1989 r., gdy powstała pierwsza wersja głośników Adamantes, ich design jest stale ulepszany w poszukiwaniu doskonałego kształtu i proporcji obudowy w celu uzyskania jakości dźwięku zdolnej do wprowadz-enia naszych najgłębszych emocji w wibracje. Charakterystyczna wielościenna obudowa w kształcie diamentu, z którego wywodzi się nazwa Adamantes, pozwala na optymalne dookolne rozproszenie emitowanego przez membrany dźwięku, holograficznie odtwarzając muzyczną scenę dźwiękową: głośnik znika ze sceny i możemy niemal „dotknąć” instrumentów i głosów oraz doświadczyć dokładnego odwzorowania ich położenia podczas koncertu na żywo. Wymiary i proporcje głośnika Adamantes V są badane i dostrajane według precyzyjnych obliczeń, a obudowa wykonywana jest ręcznie przy użyciu żywych materiałów, takich jak drewno lite Canaletto, doskonałe do odtwarzania muzycznej harmoniki.

Innowacyjne rozwiązania techniczne oraz najwydajniejsze i najwyższej jakości komponenty umożliwiają głośnikowi Adamantes V stać się prawdziwym instrumentem zdolnym wzbudzić w nas głębokie i autentyczne emocje podczas słuchania muzyki. Wyłącznie wprawione ręce doświadczonych stolarzy czerpiących swoją wiedzę z włoskiej tradycji budowania obudów mogą nadać 40 klepkom głośnika Adamantes V unikalny kształt poprzez ręczne cięcie, szlifowanie i lakierowanie każdej obudowy. Dzięki wieloletniej współpracy z Norvegian Seas opracowaliśmy unikalną technologię Diapason Direct Drive, która umożliwia bezpośrednie połączenie wzmacniacza z jednostką niskotonową. Większa szerokość, wysokość i głębokość głośnika Adamantes V w porównaniu z jego wcześniejszymi wersjami pozwalają na pogłębienie zakresu częstotliwości niskotonowych oraz ich lepszy balans i kontrolę. Jedwabna miękka 19 milimetrowa membrana jednostki wysokotonoej Seas wyposażona jest w tylko jeden filtr górnoprzepustowy a nowo zaprojektowana płyta drukowana o dużej grubości jest bezpośrednio podłączona do przyłączy głośników w celu zapewnienia możliwie najbardziej bezpośredniego i najszybszego przesyłania sygnału elektrycznego membranom. Zgodnie z minimalistyczną koncepcją przeplatania użyto zaledwie kilku komponentów, by umożliwić jak najbardziej bezpośredni i szybki przesył sygnału elektrycznego: moc i wierność odwzorowania odtwarzanego dźwięku jest w większości owocem badań nad rozmiarem i proporcjami obudowy, wyborem drewna litego oraz jakością membran i komponentów dobranych w celu uzyskania tolerancji nieprzekraczającej 1%. Dla wewnętrznego okablowania głośników Diapason zastosowano srebrzone druty z miedzi beztlenowej, które nadają działaniu głośników doskonałą jakość. W celu zminimalizowania utraty sygnału użyto wyłącznie kondensatorów polipropylenowych. Stojak 2/A został zaprojektowany jako doskonałe uzupełnienie głośnika Adamantes V służące jego wygodnemu umieszczeniu w pokoju odsłuchowym. Eleganckie wzornictwo stojaka 2/A jest możliwe dzięki górnej i dolnej podstawie ze szczotkowanej stali nierdzewnej i wielościennych kolumn z litego drewna pasujących estetycznie do obudowy głośnika. Układ tłumiący zapewnia całkowite odizolowanie głośnika od wibracji otoczenia poprzez wyeliminowanie kontaktu głośnika z podłogą i redukcję drgań.

Odpowiedź częstotliwościowa: 38/20.000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 170 mm głośnik z membraną polymetylpentene typ rear-ported reflex Direct Drive
Głośnik wysokotonowy (Ø): 19 mm jedwabna kopułka
Skuteczność: 91 dB/W/m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.600 Hz
Impedancja: 6 Ohm
Minimalna impedancja: 3,4 Ω/200Hz
Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno, malowanie naturalnymi farbami wodnymi
Wymiary: 246x398x380 mm
Waga: 9,3 Kg /1 szt.
Cena: 24 600 zł – para; 8 900 zł standy (para - stal inox/drewno orzech)

KARIS III

Diapason z dumą przedstawia nową konstrukcję głośnika Karis III stworzoną przez Alessandro Schiaviego, stanowiącą rozwinięcie wielopłaszczyznowego modelu Karis z litego drewna. Alessandro Schiavi stale dąży do poprawy i udoskonalenia konstrukcji głośników, szukając nowych rozwiązań technicznych jak najrealistyczniej reprodukujących dźwięk, dlatego po raz kolejny zaprzągł swoją wiedzę i umiejętności w poszukiwaniu czegoś więcej. Charakterystyka dźwięku nowego modelu Karis III jest niewiarygodna i zaskakująca, a słuchanie go przybliża do prawdziwego odczuwania muzyki na żywo. Bezkompromisowe rozwiązania zawsze przynoszą większe emocje.

Nowy głośnik niskośredniotonowy Direct Drive wyprodukowany przez Seas według naszej specyfikacji, z większym magnesem, umożliwia lepszą kontrolę i bardziej precyzyjną charakterystykę w niskich częstotliwościach. Bardzo mocny i niezawodny przetwornik basu.

Nowy głośnik wysokotonowy firmy Seas o nazwie K3TW z jedwabiście miękką kopułką i obszernym brzmieniem zapewnia niezwykłe parametry dźwięku pod względem harmonii na wysokich częstotliwościach.

Za sprawą wysokiej jakości materiałów oraz grubych ścieżek nowa płytka drukowana serii Diapason Reference o nazwie RSPCB doskonale i bardzo szybko przenosi sygnał, czemu dodatkowo sprzyja montaż płytki bezpośrednio na listwie zaciskowej głośnika. Okablowanie wewnętrzne z przewodów Van den Hul CS12. Nowy moduł impedancji o wartości 8 omów ułatwia obciążenie również w wypadku wzmacniaczy lampowych lub wzmacniaczy tranzystorowych o niewielkiej mocy.

Sposób montażu obudowy z klepek litego drewna został zoptymalizowany, tak aby była ona w całości stabilniejsza i sztywniejsza. Wewnętrzna powierzchnia drewna nie jest płaska, a delikatnie rzeźbiona w kształt fal, co pozwoliło lepiej ograniczyć wewnętrzny rezonans względem poprzedniej wersji głośnika Karis.

Za sprawą nowej konstrukcji wnętrza obudowy oraz usprawnień technicznych głośnik Karis III osiąga imponujący realizm reprodukcji dźwięku bez żadnych kompromisów. Scena dźwiękowa jest naprawdę niezwykła i bardzo zbliżona do rzeczywistych odczuć muzyki na żywo. Nowe doświadczanie muzyki!

Odpowiedź częstotliwościowa: 60-20.000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 110 mm Direct Drive polymetylpenten
Głośnik wysokotonowy (Ø): 20mm jedwabna kopułka
Skuteczność: 87 dB/W/m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 3.000 Hz
Impedancja: 8 Ω
Minimalna impedancja: 7,2 Ω/300Hz
Max znamionowe napięcie wejściowe: 10 V a.c
Max znamionowa moc wejściowa RMS: 25 W
Max znamionowa moc wejściowa dynamiczna: 75 W
Typ obudowy: Bassreflex z tyłu obudowy
Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno, malowanie naturalnymi farbami wodnymi
Wymiary: 190x260x285 mm
Waga: 4,5kg/1 szt.
Cena: 14 700 zł – para; 8 400 zł standy (para - stal inox/drewno orzech)

NEOS

Neos to innowacyjne kolumny w stajni Diapasona reprezentujące zmiany pokoleniowe mające na celu spełnić współczesne wymagania domowego audio, które obejmują najnowsze ascetyczne trendy w projektowaniu wnętrz, wysoką wydajność, są łatwe do ustawienia i nie wymagają szczególnej amplifikacji. Kontynuując tradycję Diapasona, skrzynki Neosa to piękna ręczna robota przy użyciu naturalnych materiałów najlepszej jakości. Dźwięk jest odtwarzany naturalnie i tak prawdziwie jak to tylko możliwe. Neosy dają słuchaczowi perfekcyjnie szczegółowy trójwymiarowy obraz sceny dźwiękowej dający poczucie niesamowitego realizmu, który angażuje nie tylko zmysł słuchu, ale jest głębokich przeżyciem duchowym. Neos jest rezultatem najwyższej włoskiej jakości wykonania w dziedzinie produkcji kolumn, wywodzącej się z wiedzy i tradycji obróbki drewna. Bardzo sztywna konstrukcja obudowy znacząco poprawia jakość dźwięku, podczas gdy oko cieszy kolor i piękno drzewa orzechowego. Kompaktowy rozmiar Neosów pozwala na łatwe ustawienie w warunkach domowych zachowując całe bogactwo zaskakującej mocy, dynamiki i pełnego pasma dźwięku. Zwrotnica i głośniki Neosów zostały starannie wybrane w celu spełnienia najwyższych standardów w reprodukcji dźwięku. Jedwabna kopułka i powlekany papierowy woofer są testowane indywidualnie i parowane z tolerancją 1% w celu zapewnienia prawidłowej stereofonii. Zwrotnica jest minimalistyczna, aby nie wpływała zbytnio na czystość dźwięku. Neosy są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach, aby łatwo dopasować się do różnych stylów aranżacji wnętrz. Naturalne wykończenie drewniane jest dedykowane klasycznym meblom. Aby wkomponować się w nowoczesne wnętrze Neosy występują w pięknej lakierowanej wersji w kolorach: biały perłowy, chińska czerwień, metaliczny brąz, płynne srebro i metaliczna ciemna szarość.

Odpowiedź częstotliwościowa: 40-20.000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 180mm papierowy głośnik
Głośnik wysokotonowy (Ø): 19mm jedwabna kopułka
Skuteczność: 89dB/1W/1m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.800 Hz
Impedancja: 8 Ω
Minimalna impedancja: 3,3 Ω/250Hz
Typ obudowy: Bassreflex z tyłu obudowy
Wymiary: 220x260x1030 mm
Waga: 11kg/1 szt.
Cena: 9700,00 PLN - para, okleina / 11500,00 PLN - para, lakier kolor

MICRA III EXCEL NOWOŚĆ!

Micra III to kompaktowa kolumna w kształcie prostopadłościanu zaprojektowana w celu osiągnięcia jak najlepszej emisji dźwięku. Niech Cię nie zmylą małe rozmiary Micry III i Ares. Potrafią one reprodukować dźwięk „na żywo” z wielkim realizmem i przezroczystością, odtwarzając pełne spektrum informacji zarejestrowanych podczas wydarzeń muzycznych. Łatwe do ustawienia zarówno półkowe Micra III jak i podłogowa wersja Ares zaskoczą Cię „dużym” dźwiękiem okazując swą wszechstronność jeśli zapewnisz im odpowiednie towarzystwo swojego systemu audio. Innowacyjna technologia głośników i zwrotnic jest specyficzna dla Diapasona. Technologia Direct Drive służy do bezpośredniego podłączenia ze wzmacniaczem głośnika niskotonowego bez użycia filtra dolnoprzepustowego w zwrotnicy, dając szybsze transjenty w zakresie niskotonowym. Głośniki są wykonywane przez najlepsze firmy wg ścisłych specyfikacji Diapasona. Używane są jedynie te materiały, które zostały dokładnie sprawdzone, aby zapewnić najlepszą wydajność akustyczną i umożliwić łatwe wysterowanie przez dowolny wzmacniacz. Obwód górnoprzepustowy zwrotnicy jest połączony kablem Van den hul CS wykonanym z beztlenowej miedzi powlekanej srebrem w celu wyeliminowania szkodliwego efektu jaki wprowadzają płytki drukowane. Standy o wysokości 75cm (1/M) mogą być dopasowane do Micry III w celu ustawienia ich na podłodze. Mogą być wypełnione piaskiem, aby zapewnić poprawne tłumienie rezonansów i są wyposażone w kolce i podstawki do postawienia ich na twardej podłodze, dywanie lub wykładzinie.

Odpowiedź częstotliwościowa: 50-20.000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 110mm głośnik Diapasona z membraną PMP (Polimetylopenten) Direct Drive
Głośnik wysokotonowy (Ø): 26mm jedwabna kopułka
Skuteczność: 88dB/1W/1m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 3.800 Hz
Impedancja: 6 Ω
Minimalna impedancja: 3,3 Ω/250Hz
Typ obudowy: Bassreflex z tyłu obudowy
Wykończenie: orzech Canaletto lite drewno
Wymiary: (sz x gł x w) 205 x 285 x 280 mm
Waga: 6kg/1 szt.
Opcja: materiałowa maskownica
Cena: 8900,00 PLN - para / 2800,00 PLN - standy; Opcja: materiałowa maskownica 380,00 PLN

ARES EXCEL NOWOŚĆ!

Ares to kompaktowy głośnik zaprojektowany w celu osiągnięcia jak najlepszej emisji dźwięku. Niech Cię nie zmylą małe rozmiary Micry III i Ares. Potrafią one reprodukować dźwięk „na żywo” z wielkim realizmem i przezroczystością, odtwarzając pełne spektrum informacji zarejestrowanych podczas wydarzeń muzycznych. Łatwe do ustawienia zarówno półkowe Micra III jak i podłogowa wersja Ares zaskoczą Cię „dużym” dźwiękiem okazując swą wszechstronność jeśli zapewnisz im odpowiednie towarzystwo swojego systemu audio. Innowacyjna technologia głośników i zwrotnic jest specyficzna dla Diapasona. Technologia Direct Drive służy do bezpośredniego podłączenia ze wzmacniaczem głośnika niskotonowego bez użycia filtra dolnoprzepustowego w zwrotnicy, dając szybsze transjenty w zakresie niskotonowym. Głośniki są wykonywane przez najlepsze firmy wg ścisłych specyfikacji Diapasona. Używane są jedynie te materiały, które zostały dokładnie sprawdzone, aby zapewnić najlepszą wydajność akustyczną i umożliwić łatwe wysterowanie przez dowolny wzmacniacz. Obwód górnoprzepustowy zwrotnicy jest połączony kablem Van den hul CS wykonanym z beztlenowej miedzi powlekanej srebrem w celu wyeliminowania szkodliwego efektu jaki wprowadzają płytki drukowane.

Odpowiedź częstotliwościowa: 50 – 20 000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 110mm głośnik Diapasona z membraną PMP (Polimetylopenten) Direct Drive
Głośnik wysokotonowy (Ø): 26mm jedwabna kopułka
Skuteczność: 88dB/1W/1m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.400 Hz
Impedancja: 6 Ω
Minimalna impedancja: 3,3 Ω/<25>0Hz
Typ obudowy: Bassreflex z tyłu obudowy
Wykończenie: fornir naturalny orzech
Wymiary: (sz x gł x w) 166 x 190 x 940 mm
Waga: 9kg/1 szt.
Cena: Cena: 8300,00 PLN - para; Opcja: maskownica metalowa 380,00 PLN

KENTRON N.W.

Frontowy głośnik z przednim portem BR zapewnia doskonałą reprodukcję głosu, jest funkcjonalnym elementem systemu wielokanałowego, dopasowując się do Adamantes III 25th i Karis NW. Technologia Direct Drive służy do bezpośredniego podłączenia ze wzmacniaczem głośnika niskotonowego bez użycia filtra dolnoprzepustowego w zwrotnicy, dając szybsze transjenty w zakresie niskotonowym. Głośniki są wykonywane przez najlepsze firmy wg ścisłych specyfikacji Diapasona. Używane są jedynie te materiały, które zostały dokładnie sprawdzone, aby zapewnić najlepszą wydajność akustyczną i umożliwić łatwe wysterowanie przez dowolny wzmacniacz. Obwód górnoprzepustowy zwrotnicy jest połączony kablem Van den hul CS wykonanym z beztlenowej miedzi powlekanej srebrem w celu wyeliminowania szkodliwego efektu jaki wprowadzają płytki drukowane.

Odpowiedź częstotliwościowa: 60-20.000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 155mm głośnik Diapasona z membraną PMP (Polimetylopenten) Direct Drive
Głośnik wysokotonowy (Ø): 20mm ekranowana jedwabna kopułka
Skuteczność: 91dB/1W/1m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.250 Hz
Impedancja: 6 Ω
Minimalna impedancja: 3,8 Ω/300 Hz
Typ obudowy: Bassreflex z przodu obudowy
Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno, malowanie naturalnymi farbami
Wymiary: 420x275x200 mm
Waga: 7,3kg/1 szt.
Cena: 7 900,00 PLN

CENTRO III

Wykonany w całości z litego drewna centralny głośnik Centro III zamyka serię Classic, zapewniając doskonałą reprodukcję głosu. Jest funkcjonalnym elementem każdego systemu wielokanałowego wraz z Centro III lub Ares. Technologia Direct Drive służy do bezpośredniego podłączenia ze wzmacniaczem głośnika niskotonowego bez użycia filtra dolnoprzepustowego w zwrotnicy, dając szybsze transjenty w zakresie niskotonowym. Głośniki są wykonywane przez najlepsze firmy wg ścisłych specyfikacji Diapasona. Używane są jedynie te materiały, które zostały dokładnie sprawdzone, aby zapewnić najlepszą wydajność akustyczną i umożliwić łatwe wysterowanie przez dowolny wzmacniacz. Obwód górnoprzepustowy zwrotnicy jest połączony kablem Van den hul CS wykonanym z beztlenowej miedzi powlekanej srebrem w celu wyeliminowania szkodliwego efektu jaki wprowadzają płytki drukowane. Dostępny jest metalowy, malowany na czarno uchwyt C do mocowania na ścianie.

Odpowiedź częstotliwościowa: 60 – 20 000 Hz
Głośnik basowy (Ø): 2 x 110mm głośnik Diapasona z membraną PMP (Polimetylopenten) Direct Drive
Głośnik wysokotonowy (Ø): 25mm ekranowana jedwabna kopułka
Skuteczność: 89 dB/1W/1m
Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.600 Hz
Impedancja: 8 Ω
Minimalna impedancja: 6,5 Ω/200Hz
Typ obudowy: obudowa zamknięta
Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno
Wymiary: 375x280x195 mm
Waga: 8,5kg/1 szt.
Cena: 4000,00 PLN