AUDIO ANALOGUE

Marka powstała w Toskanii w 1995 roku. Współpraca ekspertów od hi-fi, inżynierów elektroników oraz specjalistów do spraw sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem stała się fundamentem marki Audio Analogue, tworzącej produkty dla najbardziej wymagających użytkowników. Marki znanej zarówno we Włoszech jak i na całym świecie. Linie produktów takie, jak Puccini, Maestro, Paganini, Verdi Cento powstałe na przestrzeni lat, swą jakością dźwięku oraz wykonani na stałe wpisały się w historię sprzętu audio na świecie. Po co nam urządzenia hi-fi? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się oczywista - po to, żeby móc słuchać muzyki najlepszej jakości. Odpowiedź jest prosta, ale wcale nie jest łatwo stworzyć urządzenie, które będzie umiało w taki sposób odwzorować dźwięk. Głównym zadaniem takiego urządzenia jest przetwarzanie sygnału w celu otrzymania najpełniejszego brzmienia, ale co to właściwie znaczy? Przetwarzanie sygnału muzycznego to sprawianie, by dźwięk był dla nas przyjemny. Żeby wzbudzał w nas emocje, które włożył w tworzenie utworu jego autor czy kompozytor. Taki cel postawiła przed sobą marka Audio Analogue. Naszym głównym celem jest stworzenie urządzenia, które podczas odsłuchu zaprezentuje dźwięk maksymalnie zbliżony do muzyki granej na żywo, z zachowaniem dużej muzykalności i dostarczający satysfakcję ze słuchania. Właśnie dlatego od najwcześniejszych etapów projektowania o wszystkich udoskonaleniach decydujemy po odsłuchu urządzenia, a nie po analizie pomiarów.

SERIA ANNIVERSARY

Maestro Anniversary

Maestro Anniversary narodził się w laboratoriach firmy AirTech dzięki doświadczeniom zdobytym podczas projektowania modelu Puccini Anniversary. Zasadniczy schemat elektroniczny jest bardzo podobny, z jedną istotną różnicą - w tym przypadku łańcuch wzmacniający jest w pełni zbalansowany od wejścia do stopnia mocy. Sygnał staje się niezbalansowany dopiero na wyjściach głośnikowych. Taka architektura doprowadziła do podwojenia stopni wzmacniających i zwiększenia współczynnika tłumienia. Warto zaznaczyć, że w modelu Maestro Anniversary wszystko to odbywa się bez globalnego sprzężenia zwrotnego. Nie jest ono używane nawet w sekcji przedwzmacniacza, jak w mniejszym modelu Puccini Anniversary. Moc wyjściowa została zwiększona do 150 W przy 8 Ω, co stało się możliwe dzięki powiększeniu wszystkich stopni sterujących i stopni mocy, które wykorzystują po cztery pary tranzystorów na kanał. Podstawową konfigurację elektroniczną można porównać do pojedynczego stopnia wzmocnienia, za którym pracuje bufor wyjściowy. Stabilność punktu pracy jest utrzymywana przez serwo prądu stałego, które pracuje na częstotliwości kilku dziesiątych herca, a więc całkowicie poza pasmem audio. Dzięki tak wyrafinowanym układom, uzupełnionym dokładną selekcją komponentów (między innymi rezystory spełniające standardy militarne, wykonane na zamówienie kondensatory polipropylenowe, wewnętrzne okablowanie wykonane z miedzi OCC o czystości 7N czy złącza z czystej miedzi) udało się stworzyć wzmacniacz, który jest godnym następcą modelu Maestro Integrated. Model ten dołączył do serii Anniversary aby uczcić dwudziestą rocznicę działalności marki Audio Analogue, a także piętnastą rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego produktu noszącego nazwę Maestro. Nowy Maestro Anniversary to unikatowy wzmacniacz którego moc zawsze podwaja się wraz z dwukrotnym spadkiem impedancji, co w połączeniu z niezwykłym brzmieniem daje niepowtarzalny poziom muzykalności i wyrafinowania, a więc coś, czym nie każdy potężny wzmacniacz może się pochwalić. Nie jest łatwo wyobrazić sobie połączenie tych wszystkich cech naszego flagowego modelu, dlatego też serdecznie zapraszamy do wysłuchania go w komfortowych warunkach. Musica Maestro!

Konstrukcja: Wzmacniacz dual-mono z dwoma transformatorami 600 VA
Sprzężenie zwrotne: Brak w całym układzie
Moc wyjściowa: 150 W/8 Ω, 300 W/4 Ω, 500 W/2 Ω
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Impedancja wyjściowa: 0,2 Ω
Stosunek sygnał/szum: 100 dB
Wejścia: 3 x RCA, 2 x XLR
Funkcje: Cztery skale narastania głośności do wyboru
Zdalne sterowanie: Pilot wykonany z frezowanego bloku aluminium
Wyposażenie: Przewód zasilający AirTech Alfa
Wymiary (W/S/G): 16,8/45/55 cm
Masa: 31 kg
Cena: 32 000 zł

Puccini Anniversary

Dwadzieścia lat marki Audio Analogue i dwadzieścia lat modelu Puccini. Te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Puccini był pierwszym wzmacniaczem naszej firmy oraz absolutnym kamieniem milowym w dziedzinie wysokiej wierności dźwięku. Podczas projektowania jego nowej wersji, naszym marzeniem było stworzenie najlepszego produktu Puccini, który byłby również punktem zwrotnym w dziejach marki Audio Analogue. Pragnęliśmy, aby ten wzmacniacz pokazywał jaka będzie przyszłość urządzeń stworzonych z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku, ale przy tym aby był bardzo zaawansowanym technicznie produktem, zdolnym przekraczać granice. Aby urzeczywistnić te marzenia, zebraliśmy wszystkie najlepsze idee w laboratoriach firmy AirTech. Rozpoczął się rozwój wzmacniacza bez globalnego sprzężenia zwrotnego, a więc mniej wrażliwego na rodzaj podłączonego obciążenia, bez tendencji do oscylacji, wprowadzania rezonansów w zakresie wysokich częstotliwości, a także bez nasycania obwodów stopni wyjściowych. Ciężka obudowa wzmacniacza Puccini Anniversary została w całości wykonana z metalu, a jego panel czołowy ma aż 14 mm grubości. Metalowy jest również pilot zdalnego sterowania. Kontrola głośności odbywa się za pomocą enkodera komunikującego się z czterema cyfrowymi potencjometrami Analog Devices o wysokiej precyzji, po dwa na kanał. W zależności od podłączonych kolumn głośnikowych, szybkość narastania sygnału może być ustawiona zgodnie z czterema krzywymi do wyboru. Poziom głośności i aktywne wejście sygnalizują białe diody LED. Użytkownik może ustawić jeden z dwóch poziomów jasności lub całkowicie wyłączyć podświetlenie. Wzmacniacz posiada wysokiej klasy gniazda RCA z izolacją teflonową, lutowane bezpośrednio do płytki z obwodami wejściowymi i aktywowane za pośrednictwem przekaźników. Wszystkie stopnie wzmacniacza umieszczono na oddzielnych płytkach drukowanych. Obwody mają złocone ścieżki miedziane o podwójnej grubości w celu zwiększenia przewodnictwa elektrycznego. Wewnętrzna architektura wzmacniacza to dual mono z transformatorem 700 VA i sześcioma parami tranzystorów mocy, po trzy na kanał. Okablowanie wewnętrzne poprowadzono przewodami z miedzi o czystości 7N.

Konstrukcja: Wzmacniacz dual-mono z transformatorem 700 VA
Sprzężenie zwrotne: Brak (globalne)
Moc wyjściowa: 80 W/8 Ω, 160 W/4 Ω, 300 W/2 Ω
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Impedancja wyjściowa: 0,17 Ω
Stosunek sygnał/szum: 110 dB
Wejścia: 4 x RCA , 1 x XLR
Funkcje: Cztery skale narastania głośności do wyboru
Zdalne sterowanie: Podświetlany pilot systemowy z sensorem ruchu
Wyposażenie: Przewód zasilający AirTech Alfa
Wymiary (W/S/G): 12/44,5/39 cm
Masa: 15,5 kg
Cena: 15 999 złSERIA ARMONIA

Crescendo AMP

Wzmacniacz zintegrowany Crescendo jest pierwszym wzmacniaczem, który pozwala na wejście do świata Audio Analogue. Urządzenie to charakteryzuje się niesamowitymi osiągami w porównaniu do innych produktów z tej kategorii. W swoim przedziale cenowym, Crescendo z pewnością wyznacza punkt odniesienia. Wewnętrzna konstrukcja tego wzmacniacza jest zgodna z filozofią charakterystyczną dla sprzętu klasy hi-end, co widać we wszystkich jego sekcjach i komponentach elektronicznych. Podczas projektowania tego modelu, inżynierowie Audio Analogue'a współpracowali z laboratoriami AirTech, dzięki czemu Crescendo rozwinął się jeszcze bardziej. Zastosowano między innymi okablowanie wewnętrzne z miedzi OCC o czystości 7N oraz inne elementy wysokiej klasy, aby brzmienie tego modelu było jak najlepsze. Kilka modyfikacji wprowadzonych w kluczowych miejscach przyniosło zaskakującą poprawę w dziedzinie muzykalności, wynosząc możliwości podstawowej integry Audio Analogue ponad poziom charakterystyczny dla urządzeń z tego przedziału cenowego. Oprócz zaawansowanej konstrukcji elektronicznej, Crescendo to również aluminiowy panel przedni, minimalistyczny projekt i piękna w swojej naturze prostota uzupełniona wysoką jakością wykonania. Wzmacniacz zintegrowany Crescendo został zaprojektowany tak, aby był niezwykle wszechstronny zarówno pod względem dźwięku, jak i wyposażenia. Na tylnym panelu znajduje się pięć wejść liniowych, z dodatkowym wejściem 3,5 mm z przodu. Użytkownik ma także do dyspozycji wyjście rec-out, gniazdo słuchawkowe oraz możliwość przełączenia jednego z gniazd RCA w tryb bezpośredniego wejścia do końcówki mocy, co pozwala na łatwą integrację wzmacniacza z systemem kina domowego. Skala regulacji głośności może pracować w czterech różnych trybach, co pozwala dobrać charakterystykę potencjometru do skuteczności posiadanych zestawów głośnikowych. Układ zapewnia precyzyjną regulację w 79 stopniach po 1 dB każdy. Wzmacniacz wyposażono także w funkcję regulacji balansu. Gniazdo wyzwalacza pozwala na połączenie integry z innymi urządzeniami w jeden system.

Konstrukcja: Wzmacniacz stereo
Moc wyjściowa: 50 W/8 Ω, 80 W/4 Ω
Impedancja wejściowa: 40 kΩ
Stosunek sygnał/szum: > 100 dB
Wzmocnienie stopnia końcowego: 27 dB
Wejścia: 5 x RCA, 1 x 3,5 mm
Wyjście słuchawkowe: 6,3 mm
Funkcje: Cztery skale narastania głośności do wyboru
Zdalne sterowanie: Pilot systemowy
Wymiary (W/S/G): 8,1/44,5/38 cm
Masa: 10,5 kg
Cena: 3 999 zł

Crescendo CD

Urządzenia z serii Crescendo prezentują starą, włoską szkołę projektowania sprzętu audio w kompletnie nowej, eleganckiej i kompaktowej obudowie. Odtwarzacz płyt CD z tej linii został dopracowany pod każdym względem. Crescendo to efekt dogłębnych badań oraz pracy nad najdrobniejszymi detalami. W urządzeniu zastosowano technologie wykorzystywane wcześniej wyłącznie w referencyjnych odtwarzaczach. Projektanci postawili sobie za cel stworzenie źródła o najlepszym stosunku jakości do ceny, co zmusiło ich do opracowania nowych obwodów i zaowocowało stworzeniem odtwarzacza przewyższającego pierwotne założenia. W modelu tym zastosowano między innymi wyjątkowy projekt stopnia wyjściowego z filtrem piątego rzędu. Dodatkowo, w produktach z serii ArmoniA znalazła zastosowanie technologia opracowana przez firmę AirTech. Poprzez wyselekcjonowane komponenty oraz okablowanie uzyskano absolutnie referencyjne brzmienie, wykraczające poza kategorię cenową tych produktów. Mechanizm CD zastosowany w odtwarzaczu Crescendo to CD-5010B, specjalnie opracowany przez firmę TEAC dla urządzeń audio wysokiej klasy. Konstrukcję CD-5010B oparto na mechanizmie obracającym płytę ze znacznie niższą prędkością, oferując wysokiej jakości odczyt. Główną zaletą tego rozwiązania jest znaczne zmniejszenie zniekształceń jitter. Inżynierowie Audio Analogue'a pracowali z firmą TEAC podczas projektowania i testowania tego mechanizmu, kładąc szczególny nacisk na kwestie mechaniki oraz redukcji wibracji. Obwód konwersji cyfrowo-analogowej oparto o zegar wejściowy oferujący bardzo niski jitter firmy Burr Brown oraz kość DAC 24 bit/192 kHz Enchanced Multilevel Delta Sigma. Obwód przetwornika umieszczono na osobnej płytce, aby uniknąć wszelkich zakłóceń pochodzących od sygnałów wysokiej częstotliwości. Wszystkie te zabiegi pozwoliły stworzyć źródło, które pozwala nam odtworzyć emocje przekazywane przez muzykę i wszystkie jej niuanse.

Konstrukcja: Odtwarzacz płyt kompaktowych
Zniekształcenia: < 0,003%
Dynamika: 97 dB
Poziom szumu: < 120 dBV
Maksymalne napięcie wyjściowe: 2 V
Wyjście cyfrowe: 1 x koaksjalne
Wyjścia analogowe: RCA
Dodatkowe złącza: Trigger In, Trigger Out
Mechanizm: TEAC CD-5010B
Zdalne sterowanie: Pilot systemowy
Funkcje dodatkowe: Sleep Timer
Wymiary (W/S/G): 8,1/44,5/35 cm
Masa: 6,8 kg
Cena: 3 999 zł

Fortissimo AMP

Fortissimo jest rozwinięciem wizji tego, czym powinien być wzmacniacz zintegrowany wysokiej klasy. Audio Analogue wierzy, że takie urządzenie powinno być przede wszystkim łącznikiem pomiędzy głośnikami a wieloma różnymi źródłami dźwięku, gwarantującym zawsze najwyższą jakość dźwięku. Wzmacniacz pozwala na wybór jednej z czterech skali głośności, zmieniających sposób narastania głośności sygnału. Dzięki temu użytkownik może dobrać charakterystykę pracy potencjometru pod kątem czułości posiadanych kolumn bądź indywidualnych preferencji. Model ten jest wyposażony w różne wejścia i funkcje, jednak elastyczność i wszechstronność to tylko niektóre z jego zalet. Projektanci zadbali również o wysoką jakość dźwięku, co dodatkowo podkreśla wartość techniczna i doświadczenie w precyzyjnym dostrojeniu dźwięku przez laboratoria firmy AirTech. Od strony technicznej, Fortissimo to przede wszystkim solidna elektrownia z transformatorem toroidalnym i dwoma oddzielnymi liniami zasilania dla wzmacniaczy mocy i obwodów wzmocnienia wstępnego. Zasilanie prowadzone jest oddzielnie dla każdego kanału. Czterowarstwowa płyta główna została zaprojektowana tak, aby zminimalizować długość ścieżek i możliwość wzajemnego zakłócania pracy poszczególnych sekcji wzmacniacza. O wysoką jakość brzmienia dbają również specjalne selektory wejść oraz potencjometr zapewniający niski poziom szumów i zniekształceń. We wzmacniaczu Fortissimo zastosowano także zintegrowane zabezpieczenie elektroniczne przed przeciążeniem i przegrzaniem, co ma nie tylko zapobiegać uszkodzeniu urządzenia, ale też powstawaniu niekontrolowanych zniekształceń dźwięku. Integrę wyposażono w wyjście słuchawkowe, cyfrowe wejścia koaksjalne, optyczne i USB do podłączenia komputera, a także przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC z możliwością ustawienia impedancji wyjściowej i wzmocnienia dla konkretnej wkładki. Użytkownik ma do dyspozycji także liczne wejścia RCA i jedno wejście XLR, złącze ByPass, wyjście pre-out/rec-out oraz cyfrowe wyjście koaksjalne. Wszystko to sprawia, że Fortissimo to naprawdę potężny i wszechstronny wzmacniacz - idealne serce systemu stereo.

Konstrukcja: Wzmacniacz stereo z transformatorem toroidalnym
Moc wyjściowa: 100 W/8 Ω, 180 W/4 Ω
Impedancja wejściowa: > 40 kΩ
Stosunek sygnał/szum: > 100 dB
Wzmocnienie stopnia końcowego: 36 dB
Wejścia analogowe: 4 x RCA , 1 x XLR, 1 x phono MM/MC, 1 x 3,5 mm
Wejścia cyfrowe: 1 x koaksjalne, 1 x optyczne, 1 x USB
Wyjścia analogowe: 1 x pre-out/rec-out (przełączane)
Wyjścia cyfrowe: 1 x koaksjalne
Wyjście słuchawkowe: 6,3 mm
Funkcje: Cztery skale narastania głośności do wyboru
Zdalne sterowanie: Pilot systemowy z sensorem ruchu
Wymiary (W/S/G): 11,7/44,5/39 cm
Masa: 13 kg
Cena: 7 999 zł

Fortissimo CD

Odtwarzacz CD z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Fortissimo jest urządzeniem, które integruje najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, zarówno jeśli chodzi o odtwarzanie płyt CD, jak i konwersję cyfrowo-analogową. Technologie wprowadzone w tym modelu w dziedzinie projektowania obwodów cyfrowych i analogowych czynią go bezwzględnym punktem odniesienia dla swojej kategorii produktów. Poza jakością samego projektu, dokładny wybór komponentów elektronicznych i rozwiązań zastosowanych dzięki doświadczeniu firmy AirTech, umożliwiły uzyskanie niezwykle wysokiej jakości dźwięku. Muzykalność, jaką charakteryzuje się ten model jest czymś wyjątkowym w świecie źródeł cyfrowych. Mechanizm CD zastosowany w odtwarzaczu Fortissimo to CD-5010B, specjalnie opracowany przez firmę TEAC dla urządzeń audio wysokiej klasy. Konstrukcję CD-5010B oparto na mechanizmie obracającym płytę ze znacznie niższą prędkością, oferując wysokiej jakości odczyt. Główną zaletą tego rozwiązania jest znaczne zmniejszenie zniekształceń jitter. Inżynierowie Audio Analogue'a pracowali z firmą TEAC podczas projektowania i testowania tego mechanizmu, kładąc szczególny nacisk na kwestie mechaniki oraz redukcji wibracji. W modelu Fortissimo zastosowano ponadto pojedynczy odbiornik sygnału cyfrowego, dający bardzo niski jitter, a także nadpróbkowanie oparte o dwa oddzielne zegary taktujące pracujące z częstotliwościami 44,1 i 48 kHz dla dalszej redukcji zniekształceń. W urządzeniu zastosowano 32-przetwornik cyfrowo-analogowy, a dzięki wejściu USB możliwe jest odtwarzanie plików w jakości do 24 bit/192 kHz. Wejście to pracuje w trybie asynchronicznym i współpracuje z systemami operacyjnymi Windows i OS-X. Użytkownik ma do dyspozycji także cyfrowe wejście i wyjście koaksjalne oraz wejście optyczne. Sygnał analogowy można wyprowadzić za pomocą gniazd RCA i XLR, przy czym warto zaznaczyć, że analogowa sekcja wyjściowa pracuje bez sprzężenia zwrotnego. Źródło wyposażono także we własne wyjście słuchawkowe na przednim panelu, gdzie znajdziemy również nowoczesny wyświetlacz LCD.

Konstrukcja: Odtwarzacz płyt kompaktowych z funkcją DAC
Przetwornik C/A: PCM1795
Zniekształcenia: < 0,001%
Poziom szumu: < 120 dBV
Maksymalne napięcie wyjściowe: 2,2 V (RCA), 4,5 V (XLR)
Wejścia cyfrowe: 1 x koaksjalne, 1 x optyczne, 1 x USB
Wyjście cyfrowe: 1 x koaksjalne
Wyjścia analogowe: RCA, XLR
Dodatkowe złącza: Trigger Out
Mechanizm: TEAC CD-5010B
Zdalne sterowanie: Pilot systemowy ASC100
Funkcje dodatkowe: Sleep Timer
Wymiary (W/S/G): 11,7/44,5/39 cm
Masa: 9,5 kg
Cena: 7 999 złSERIA PUREAA

AAcento

AAcento to pierwszy wzmacniacz zintegrowany z nowej linii PureAA, która ma przypomnieć filozofię stosowaną w najbardziej udanych produktach marki Audio Analogue - połączenie prostego wzornictwa i referencyjnego brzmienia w celu stworzenia produktów o najlepszej relacji jakości do ceny na rynku. Dzięki współpracy z laboratoriami AirTech podczas opracowywania linii Anniversary, włoscy inżynierowie stworzyli rozwiązania techniczne, które wykorzystano również w modelu AAcento. Jednak w odróżnieniu od wzmacniaczy z serii Anniversary, które miały jak najlepiej wykonywać swoje podstawowe zadanie, w linii PureAA celem projektantów było połączenie zaawansowanej technologii i bogatej funkcjonalności. AAcento został stworzony po to, aby zainteresować użytkowników szukających uniwersalności i szerszego zakresu opcji połączeniowych w jednym produkcie. Patrząc na opis funkcji tego wzmacniacza, łatwo zrozumieć, że wszystko to zostało wykonane z największą starannością. AAcento wykorzystuje bezkompromisowe rozwiązania, których praktycznie nie da się znaleźć w podobnych produktach z tego przedziału cenowego. O jakich rozwiązaniach mówimy? To między innymi 480-VA transformator toroidalny zaprojektowany specjalnie dla tego modelu, brak globalnego sprzężenia zwrotnego zarówno w sekcji przedwzmacniacza, jak i końcówki mocy czy cyfrowa regulacja głośności zrealizowana bez użycia wzmacniaczy operacyjnych. Układy selektorów wejść minimalizują nieliniowość, a dodatkowo w układzie zastosowano rezystory o dużej pojemności w celu zminimalizowania zniekształceń indukowanych termicznie. Użytkownik otrzymuje w standardzie wejście gramofonowe dla wkładek MM i MC z przełączanym filtrem subsonicznym oraz wzmacniacz słuchawkowy pracujący w klasie A, również bez sprzężenia zwrotnego. Ponadto, do dyspozycji mamy trzy wejścia analogowe RCA i jedno wejście zbalansowane w standardzie XLR. W systemach kina domowego może się przydać również bezpośrednie wejście do końcówki mocy, a do podłączenia subwoofera aktywnego lub kolumn aktywnych można wykorzystać wyjście z przedwzmacniacza. Aby idealnie dopasować wzmacniacz do podłączonych zestawów głośnikowych, użytkownik ma do wyboru również jeden z czterech trybów pracy potencjometru, co pozwala na płynną regulację głośności.

Konstrukcja: Wzmacniacz stereo z transformatorem 480 VA
Sprzężenie zwrotne: Brak (globalne)
Moc wyjściowa: 100 W/8 Ω, 200 W/4 Ω, 330 W/2 Ω
Wyjście słuchawkowe: 1 W/32 Ω, 120 mW/300 Ω
Impedancja wejściowa: 47 kΩ
Stosunek sygnał/szum: 100 dB
Wejścia: 3 x RCA, 1 x XLR
Wejście phono: MM/MC
Funkcje: Cztery skale narastania głośności do wyboru
Zdalne sterowanie: Pilot wykonany z frezowanego bloku aluminium
Wymiary (W/S/G): 9,2/44,5/40 cm
Masa: 14 kg
Cena: 13 990 zł

AAphono

Nowy przedwzmacniacz gramofonowy Audio Analogue AAphono to kolejne urządzenie linii PureAA. Podobnie jak wzmacniacz AAcento, jest to produkt, który idealnie pasuje do filozofii Audio Analogue: prosta konstrukcja, najwyższa jakość dźwięku i wyjątkowa dbałość o wykończenie. Powyższe cechy sprawiają, że jest to idealny partner dla gramofonów i wkładek każdego rodzaju, dając w ten sposób możliwość słuchania swoich ukochanych winyli w najlepszy sposób. Podstawowym założeniem podczas projektowania układu było zastosowanie dwóch wzmacniaczy operacyjnych odpowiadających za wzmocnienie dzięki czemu uzyskujemy niezwykle dokładne odtworzenie krzywej RIAA. Dołożono wielu starań aby precyzja korekcji była jak największa, wykorzystując wysokiej jakości komponenty o niskiej tolerancji oraz konfiguracji równoległej dla wyeliminowania błędów. Efektem tych starań jest bardzo precyzyjne odtworzenie krzywej korekcji RIAA króre pokazuje poniższy wykres częstotliwości, dla wkładek MM oraz MC. Sekcja zasilania składa się z trzech transformatorów toroidalnych, osobno dla sekcji cyfrowej oraz lewej i prawej sekcji analogowej. Wszystkie elementy pasywne zostały starannie dobrane. W sekcji korekcji krzywej RIAA wykorzystano wyłącznie kondensatory foliowe o niskiej tolerancji. AAphono jest bardzo wszechstronny i prosty w użyciu. Dla wkładek MM możliwe jest ustawienie pojemności wejściowej oraz oporności, a dla wkładek MC oporności wejściowej. Zmiany ustawień mogą być dokonane w łatwy sposób, po prostu poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku tuż pod przednim panelem, bez otwierania obudowy czy użycia wielu różnych przełączników. Wybrana konfiguracja zostanie zapamiętana także wtedy, gdy urządzenie zostanie wyłączone lub odłączone od zasilania.

Kanały: 2
Wzmocnienie: 40 dB (MM)/60 dB (MC)
Zakres częstotliwości: 10 Hz - 20 kHz (+/-0,25 dB)
Maksymalne napięcie wyjściowe: 7 V (RMS)
Stosunek sygnał/szum: 85 dB (MM)/65 dB (MC)
Wymiary (W/S/G): 8,7/22/37,2 cm
Masa: 5,8 kg
Cena: 6 690 zł