AUDIO-ACADEMY

Firma Audio Academy powstała w roku 2001, lecz sam pomysł produkowania kolumn głośnikowych narodził się w połowie lat 90. Pierwszą konstrukcją były wówczas kolumny oparte na głośnikach firmy Tonsil. Były to duże obudowy z linią transmisyjną, która zapewniała potężny bas. W tym samym czasie zaczęli pojawiać się dystrybutorzy firm takich jak: Visaton czy Seas. Oferowali oni bardziej zaawansowane technologicznie głośniki, które wykorzystujemy dzisiaj w naszych produktach. Kilka lat doświadczeń i współpraca z ludźmi, którzy akustyką zajmują się zawodowo, pozwoliło nam ukształtować swoje własne brzmienie, które wyróżnia nasze produkty na tle wyrobów konkurencyjnych. Naszym głównym celem jest budowanie kolumn, które przedstawią muzykę w sposób jak najbardziej prawdziwy i realistyczny. Recenzje w prasie branżowej, nagrody i rekomendacje, potwierdzają jak dużą wagę przywiązujemy do dobrego brzmienia i że kolumny tworzone są przede wszystkim z pasji.

Phoebe III

Phoebe III charakteryzują się niesamowitą dynamiką, barwą i stereofonią, którą trudno będzie znaleźć w kolumnach za dużo większe pieniądze. Bas ma należytą potęgę i bardzo dobrą kontrolę. W odpowiedniej konfiguracji potrafi zadziwić swoim brzmieniem i charakterem. Kolumny mają bardzo równą charakterystykę przenoszenia, przez co możemy nadać im dowolny charakter brzmienia, podłączając do nich odpowiednio dobraną elektronikę.

Typ: 2 drożne bas reflex
Użyte głośniki: 170 mm nisko-średniotonowy - papier powlekany, kopułka aluminiowa 25 mm
Pasmo przenoszenia: 37-25000 Hz
Impedancja: 4 ohm
Efektywność: 87 dB
Wymiary (WxSxG): 881 x 208 x 306 mm
Waga: 18 kg
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 W+
Cena: 3200zł (para)

REKOMENDACJE:
"Gitara, instrumenty smyczkowe, wokale - wszystko brzmi na tych kolumnach zaskakująco przyjemnie, muzykalnie i naturalnie. Także bas potrafi mnie zaskoczyć miłą barwą i całkiem niezłą głębokością..."
AUDIO-VIDEO - czytaj cały artykuł.

"Drugą rzeczą, którą koniecznie trzeba podkreślić, jest niesamowita spójność brzmienia tych konstrukcji. Raz, że grają, jakby miały tylko jeden przetwornik, obsługujący całe pasmo, to jeszcze emitowany przezeń dźwięk jest wyjątkowo koherentny..."
HI FIDELITY. BEST PRODUCT 2009 - czytaj cały artykuł.

"Kolumny z Łodzi to piękna barwa, dźwięczność, a do tego spora spektakularność, rozmach plus rozbudowana scena (szeroka i głęboka), są żywo grające i z polotem, ale pełna precyzja nie jest (dla nich) ich priorytetem. Phoebe III są dojrzałe i rzetelne, ale nie do końca wyrafinowane w stylu produktów high-end."
STEREO I KOLOROWO UNDERGROUND - czytaj cały artykuł.

Hyperion IV

Hyperion IV to starszy brat Phoebe. Poprzez dodanie jeszcze jednego głośnika niskośredniotonowego zyskujemy potężniejszy bas, efektywność i lepszą dynamikę. Hyperiony to bardzo uniwersalne kolumny. Potrafią dostarczyć nam wiele emocji i znakomicie odtworzyć zarówno subtelność małych składów jazzowych, jak i dynamikę i drapieżność prezentowaną przez zespoły rockowe. Sprawdzą sie w systemach kina domowego.

Typ: 2,5 drożne bas reflex
Użyte głośniki: 2x170mm nisko - średniotonowy - papier powlekany, kopułka aluminiowa 25mm
Pasmo przenoszenia: 40-25000 Hz
Impedancja: 4 ohm
Efektywność: 89 dB
Wymiary (WxSxG): 1031 x 208 x 366 mm
Waga: 25 kg
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 W+
Cena: 5300zł (para)

REKOMENDACJE:
"Kolejną wielką zaletą i cechą jest barwa. Zwłaszcza środek pasma - przyjemnie wypełniony, bogaty, nasycony, robi wrażenie. Kolumny w bardzo przyjemny sposób oddają charakter naturalnych instrumentów. Wspaniale wypada klasyka, świetnie słucha się jazzu, bardzo wyraźne są wokale..."
AUDIO-VIDEO - czytaj cały artykuł.

"Nie spodziewałem się, że w jakimkolwiek zakresie łódzkie podłogówki będą stanowić konkurencję dla zestawów kosztujących ponad 10 czy 20 tysięcy zł. A jednak stanowiły... Dynamika czyni Audio Academy Hyperion IV produktem ponadprzeciętnym. Większość pozostałych elementów jest bardzo dobra. Cenę skalkulowano na poziomie niepowtarzalnej okazji. Łódzka manufaktura oferuje model godny rekomendacji."
HI-FI I MUZYKA. PISMO AUDIOFILA I MELOMANA - czytaj cały artykuł.

"Znakomita, wciągająca, barwna i nasycona średnica, fajny bas, wielka skala dźwięku i bardzo dobra dynamika – to w skrócie cechy Audio Academy Hyperion IV."
WSTEREO.PL - czytaj cały artykuł.

Rhea

Są to kolumny dla tych, którzy nade wszystko kochają emocje i lubią poczuć charakter i temperament każdego gatunku muzycznego. W modelu Rhea znajdziemy przede wszystkim precyzję i dynamikę w całym zakresie pasma akustycznego. Począwszy od najniższych rejestrów, otrzymujemy doskonałe różnicowanie linii kontrabasu, gitary basowej oraz mocne i konturowe uderzenie stopy perkusyjnej dające wyczuć stopień naciągu centrali. Wszelkiego rodzaju przeszkadzajki w paśmie średnio tonowym są doskonale słyszalne i zachowują swoje pełne i naturalne brzmienie. Dopełnieniem całości są wysokie tony, które perfekcyjnie łączą się ze środkowym pasmem.

Typ: 2 drożne bas reflex
Użyte głośniki: 2 x 170mm nisko-średniotonowy - włókna drewna i papieru, kopułka tekstylna 27mm
Pasmo przenoszenia: 35-25000Hz
Impedancja: 4 ohm
Efektywność: 91 dB
Wymiary (WxSxG): 1031 x208 x 369 mm
Waga: 28kg
Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 W+
Cena: 9500zł (para)