ANSAE

"Ansae" jest firmą stosunkowo młodą (powstałą na przełomie 2004/05), jednak jak podkreślamy, należy raczej mówić o projekcie "Ansae", w ramach, którego prace prowadzone były już cztery lata wcześniej. U jego podstaw legły niezadowalające doświadczenia z dostępnymi wówczas na rynku akcesoriami, służącymi do zasilania sprzętu audio. Już pierwsze opracowania autora projektu szybko spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród zaprzyjaźnionych miłośników dobrego brzmienia. Kolejne modyfikacje były efektem słuchania muzyki w różnych systemach, tak po prostu dla przyjemności a nie z testowego obowiązku. Nigdy też nie pojawiły się ograniczenia finansowe, mogące doprowadzić do kompromisu w doborze elementów, którymi czasami kierują się projektanci wyrobów o charakterze komercyjnym.

Sytuacja zmieniła się w roku 2004. Powtarzające się pytania o możliwość zakupu doprowadziły do zakiełkowania pomysłu o założeniu firmy. Jego owocem były pozytywne recenzje na łamach miesięcznika "Hi-Fi i Muzyka". Na pierwszy ogień poszedł przewód "Lamat", otrzymując notę hi-end. Później w konkursowe szranki trafiła listwa "Power Tower". Z testowych zmagań wyszła z tarczą, zdobywając bardzo wysoką ocenę. Ukoronowaniem pierwszych lat naszej działalności było kilka prestiżowych wyróżnień i nagród. Mimo upływu lat konsekwentnie trzymamy się dwóch zasad.

Pierwsza dotyczy wielkości oferty, która jak mogą się Państwo przekonać nie jest zbyt szeroka. Przyczyna jest prozaiczna: tworząc pierwsze konstrukcje założyliśmy brak kompromisów i walkę o najlepszy z możliwych dźwięk. Ten sposób myślenia doprowadza jednak do powstania tylko jednego najbardziej zaawansowanego technologicznie i brzmieniowo produktu. Każdy niżej lokowany, jest już skazany na owe niechciane odstępstwa od ideału. Skoro musimy je popełniać w imię stworzenia bardziej budżetowych opracowań, wolimy czynić to jak najrzadziej. Drugą konsekwencją, będącą wynikiem dwuletnich intensywnych prób, było świadome wyeliminowanie elementów indukcyjnych (transformatorów separujących i dławików) z filtrów. O słuszności tej decyzji ( podjętej w 2003 roku!) może świadczyć fakt odchodzenia od tego typu rozwiązania przez kolejnych producentów akcesoriów zasilających.

IMIX

Nasz najbardziej budżetowy przewód, jako jedyny powstał wbrew przyjętym przez nas zasadom nie godzenia się na kompromisy. Daliśmy się jednak przekonać klientom zadowolonym z bardziej zaawansowanych konstrukcji, żeby stworzyć kabel, którym mogliby zasilać drugi system audio w sypialni, czy pokoju do pracy. Odstępstwo od zasad dotyczyło jedynie ograniczenia kosztów materiału. Jednak mimo narzuconego z góry budżetu równie starannie drogą odsłuchów dobraliśmy komponenty IMIX-a. Ten niepozornie wyglądający kabel ma przekrój żył roboczych przekraczający 4 mm2. Zakończony jest wtykiem Furutecha FI-15E w wersji pozłacanej. Jako wtyk sieciowy zastosowaliśmy produkt firmy PCE modyfikowany galwanicznie według opracowanej przez nas procedury. Przewód jest ekranowany.

Cena: 1200zł

MANIK

Przewód, który w godny sposób zastąpił pierwsze bezkompromisowe opracowanie, jakim był w naszej ofercie LAMAT. Mimo znacznego odchudzenia nie stracił nic z walorów brzmieniowych poprzednika, wręcz przeciwnie jego spójny i przestrzenny przekaz jeszcze wyszlachetniał. Zgodnie z założeniami jest kablem bardzo uniwersalnym pasującym zarówno do systemów o wybitnej synergii, jak i tych, które na takie dopiero się zapowiadają. Wtyczki FI-25 i FI-E35N1, w które wyposażony jest MANIC pochodzą od japońskiego Furutecha i wykończone są 24 karatowym złotem.

Cena: 2500zł

PURE

To bezpośredni następca wielokrotnie nagradzanego MULUC-a (i jego wersji MULC SE). Znakomicie sprawdzający się poprzednik miał jednak przy mnóstwie brzmieniowych zalet jedną zasadniczą wadę – sztywność utrudniającą jego aplikację w systemie audio. Wychodząc naprzeciw sugestiom klientów przeprowadziliśmy szereg prób z materiałami izolacyjnymi i ekranującymi, które dały wreszcie pożądany efekt. PURE w stosunku do MULUC-a zyskał nie tylko na elastyczności, ale poprawiły się także jego cechy brzmieniowe. Kabel wyposażony jest we wtyki z nowej serii Furutecha FI-28 i FI-E38 pokryte rodem.

Cena: 4500zł

SUPREME

Flagowy przewód naszej firmy, w którym wprowadziliśmy znaczne modyfikacje w stosunku do poprzedzającego go modelu MULUC SUPREME. Zachował on zaawansowaną geometrię splotu poprzednika, wspartą doświadczeniami z prac nad wprowadzeniem elastycznej linii sieciówek. Efekt końcowy lokuje SUPREME-a w gronie przewodów dla najbardziej wymagających. Wydobywa wszystko to, co w muzyce zapisanej na dowolnym nośniku decyduje o realizmie przekazu, potrafi przy tym być jednocześnie zadziorny i aksamitny oddając bez reszty emocje wykonawców. Podobnie do poprzednika zakończony jest referencyjnymi wtykami Furutecha FI-E50, oraz FI-50 w wersji rodowanej.

Cena: 6500zł

POWER TOWER SE

Listwa sieciowa – następczyni nagrodzonej w roku 2008 poprzedniczki o tej samej nazwie. Wyróżnia się na tle wyrobów innych firm kształtem pionowej wieży. Tego typu konstrukcja została wybrana nieprzypadkowo. Pionowo umieszczone gniazda ułatwiają aplikację mało elastycznych przewodów (do niedawna dominujących w ofercie naszej firmy). Umożliwia ona także skuteczne stosowanie elementów antywibracyjnych pod stopami listwy, co zmniejsza przenoszenie drgań do urządzeń audio przez okablowanie zasilające. Listwa wykonana jest z grubościennego profilu aluminiowego zapewniającego bardzo dobre właściwości ekranujące, oraz sztywność konstrukcji. Komponenty użyte do budowy pochodzą od renomowanych producentów, rodowane gniazda FI-09 i FI-E30 dostarczył Furutech, a hydrauliczno-magnetyczny wyłącznik nadprądowy firma Carling Technologies (USA). Listwa wyposażona jest w układ ochrony przeciwprzepięciowej, oraz filtr opracowany pod kątem optymalizacji brzmienia nie zawierający elementów indukcyjnych.

Cena: 5000zł

POWER TOWER SUPREME

Filtr sieciowy, który powstał z myślą o najbardziej zaawansowanych systemach zasilających sprzęt hi- end. Koncepcja systemu opiera się na wyposażeniu każdego z elementów zestawu audio w oddzielny filtr zapewniający nieosiągalną dla wielogniazdowych listew, czy kondycjonerów wzajemną separację urządzeń. W wersji budżetowej filtr zasila niektóre, najbardziej wrażliwe elementy (np. DAC). Urządzenie mieści się w obudowie analogicznej do listwy sieciowej POWER TOWER SE, wyposażone jest w identyczny wyłącznik, gniazdo wejściowe i układ ochrony przeciwprzepięciowej. Różnice dotyczą ulepszonej konstrukcji filtra i zastosowanego gniazda wyjściowego Furutech FT-SWS (R)

Cena: 5000zł